Okładka książki Listy z Rabarbaru

Krajowa Agencja Wydawnicza
typ
papier
jancia
6,64 (61 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Świetnie napisany tom opowiadań o obserwacji życia wiejskiego. Książka pełna humoru z odrobiną ironii, traktująca o wyrwaniu się młodego człowieka ze wsi do miasta.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
PABLOPAN | 2013-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2013

Książkę czyta się jednym tchem. Zbiór opowiadań napisany jest w świetnym stylu, a fabuła wydała mi się naprawdę interesująca. Moja ocena może być nieobiektywna z kilku względów :) Po pierwsze główny bohater jest moim imiennikiem, po drugie, tak samo jak ja pochodzi z Podlasia, po trzecie uwielbia zwierzęta.
Książka świetnie uwydatnia aspekty PRL-owskiego życia na wsi z aspektami życia w mieście, ukazując kontrast pomiędzy tymi światami.
Zdecydowanie polecam!

Ewa | 2012-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Edward Redliński to jeden z tych pisarzy, którzy potrafią przyciągnąć czytelnika. Wystarczy, że przeczyta się jedną jego książkę, a już chce się sięgać po kolejne. Co prawda jest to literatura, która nie wszystkim odpowiada pod względem tematycznym, ale ci, którzy biorą do ręki książki tego autora, wiedzą co ich czeka.

Sylwetki Redlińskiego chyba nie trzeba rozlegle prezentować. Pisarz jest od lat 60. XX wieku stale obecny w środowisku literackim. To jeden z najpopularniejszych przedstawicieli nurtu chłopskiego w literaturze współczesnej. W większości swoich utworów Redliński prezentuje w dość ironiczny sposób konflikt między kulturą ludową a postępem cywilizacji. Jego najpopularniejszym dziełem poruszającym tego typu problemy jest bezkonkurencyjna „Konopielka”, która w 1982 roku doczekała się równie znakomitej ekranizacji filmowej. Podobną tematykę porusza kolejna świetna powieść tego autora pt.: „Awans”, która także doczekała się swojego filmowego odpowiednika. Jednak żadna z...

ciociasamozloeluta | 2014-10-17

jak mnie jeszcze nazwiesz Pan to Ci przypierdole. To jeden z przykladow prostoty ludzi ze wsi. Swietna mala ksiazeczka, ktora okreslana jest nurtem chlopskim. Dlatego przyciaga czytelnika swojja luddycznoscia. Mialam wrazenie, ze kolejna realizacja Chlopow. Lub to, ze nasz bohater Pawel Kosy to Leszek z Daleko od Szosy! Chlopak wedruje ze wsi do miasta. Uczy sie pracuje i zauwaza jaka okropna przestrzen dzieli jego i jego najblizsza rodzine. Po prostu inny swiat.

Hana | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Jedna z koleżanek wychodząc mówi „ ja tu jeszcze wrócę!”. Raz. Drugi .Pytam w końcu ,co się tak odgraża .Ona opowiada mi o Listach i ocenzurowanym „ ja tu jeszcze wrócę!”.I streszcza inne opowiadania. Poprosiłam o pożyczenie książki i….. super. Polecam szczerze. Książka o trudnym awansie społecznym, różnicach życia na wsi i w mieście a wszystko tak napisane, że trudno się nie śmiać.

Maciej | 2012-03-03

Pierwsza myśl po skończeniu - Dlaczego taka krótka?
I nawet jeśli zapomnę jej treść to nigdy nie zapomnę pięknego zwrotu jednego z chłopów: "srałpierdziałgryzwode".
Polecam.

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku