Uliczny adwokat; Ocean miłości; Lot orłów; Siostra Agnieszka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
Street lawyer; Message in a bottle; Flight of eagles; St. Agnes' stand
83-910878-2-4
czteropak
angielski
Alicja Fidowicz

Książka zawiera skrócone wersje powieści: 1. Uliczny adwokat (wersja pełna:Obrońca ulicy) - John Grisham, tł. Andrzej Szulc 2. Ocean miłości (wersja pełna:List w butelce)- Nicholas Sparks, tł. Dorota Kraśniewska 3. Lot orłów - Jack Higgins, tł. Zbigniew A. Królicki 4. Siostra Agnieszka - Tom Eidson, tł. Barbara Cendrowska Uliczny adwokat Michael, młody prawnik pracujący w prestiżowej...

Książka zawiera skrócone wersje powieści:
3. Lot orłów - Jack Higgins, tł. Zbigniew A. Królicki
4. Siostra Agnieszka - Tom Eidson, tł. Barbara Cendrowska

Uliczny adwokat

Michael, młody prawnik pracujący w prestiżowej firmie, nie uznaje żadnych wyższych wartości i nie interesują go inni ludzie. Tragedia z udziałem bezdomnego zmienia jego spojrzenie na życie o 180 stopni...

Lot orłów

Rozdzieleni w dzieciństwie bracia bliźniacy, Max i Harry Kelso, spotykają się po latach w niezwykłych okolicznościach.Wychowany w Trzeciej Rzeszy Max jest chlubą niemieckiej Luftwaffe; jego brat Harry, pilot brytyjskiego RAF-u, uczestniczy w misjach kurierskich nad okupowaną Francją. Zestrzelony w trakcie akcji, dostaje się do niemieckiej niewoli. BraciaKelso stają się mimowolnymi uczestnikami szatańskiej intrygiszefa SS Himmlera, który planuje zamordowanie generałaEisenhowera. Ich decyzje i działania wpłyną na losy II wojnyświatowej...

Siostra Agnieszka

Osadzona w realiach XIX-wiecznego pustynnego krajobrazu Nowego Meksyku dramatyczna historia walki kilku zakonnic z Indianami. Zaatakowane przez Apaczów kobiety mają pod opieką siedmioro sierot, a ich jedynym sprzymierzeńcem może okazać się samotny jeździec.

Książka zawiera skrócone wersje czterech powieści: "Ulicznego adwokata" Johna Grishama, "Lotu orłów" Jacka Higginsa, "Oceanu miłości" Nicholasa Sparksa oraz "Siostry Agnieszki" Toma Eidsona.

Przeczytałam jedynie "Ulicznego adwokata"(który swoją drogą wydawał się bardzo interesujący). Nie rozumiem, po co wydawać zbiorek powieści w skróconych wersjach... Nie można było po prostu wydać tych czterech powieści oddzielnie w pełnych wersjach? Na co komu takie "demo"?

Pozostałe trzy przeczytam chyba tylko wtedy, gdy już naprawdę nie będę miała skąd wziąć książek.

Joanna JJ | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Cztery powieści w jednym tomie, mogę śmiało polecić ten "czteropak" emocjonalny ;)

żabka | 2014-03-03
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jest to bardzo ciekawy zbiór książek w formie skróconej... Dla każdego coś miłego, bo mamy tutaj książkę obyczajową, romans, wojenną i dramat. Mi najbardziej podobał się "Uliczny adwokat".

ania13 | 2013-12-22

Nieźle dobrane opowieści. Pierwsza o adwokacie, który zmienia swoje nastawienie po zdarzeniu z bezdomnym. Unikając śmierci od bomby, zmieniając się wewnętrznie, idzie za głosem serca "na ulicę" pomagać ludziom potrzebującym jego fachowej rady i zrozumienia. Opowieść ta pokazuje jak mały trybik w wielkiej maszynie pracy i chaosu może zmienić swój kierunek.
Druga opowieść wiadomo - romansidło. Do skończenia książki potrzebowałam paczkę chusteczek.
"Lot Orłów" jedna z moich najlepszych, które czytałam.
Bracia rozdzieleni przez wojnę, kontynenty - nie zapominają o sobie. Równocześnie robią karierę w swoim fachu. Wspominana jest maskotka misia lotniczego - Tarquina.
W końcówce powieści niezłe zakończenie. Brat ratuje brata nie bacząc na wojnę. Wygrywa braterska miłość, nie wspominając że zamienili....

"Siostra Agnieszka" trzymająca w napięciu opowieść. Inna rzeczywistość. Dla mnie barwnie ukazana strona natury, jaj głębi.
Ludzie tutaj byli dla mnie trochę w tle.
Przeczytałam z...

Angie | 2015-05-29
Na półkach: 2015, Przeczytane

Nie jestem pewna, czy kupuję taką formę książki. Albo coś się czyta całe, albo wcale.

KINGA198713 | 2012-02-16
Przeczytana: 07 września 2010

ULICZNY ADWOKAT JEST CIEKAWA, WZRUSZAJACA I WARTO PRZECZYTAC JA JESZCZE RAZ. @

kaka3357 | 2012-12-23
Przeczytana: grudzień 2012

"Uliczny Adwokat" -niezła historia ,jak dla mnie mało interesująca.
"Ocean Miłości"-superanca,wciągająca i to bardzo.
"Lot Orłów"-arcydzieło w piśmie i Tarquin :D
"siostra Agnieszka"-dla mnie niezbyt ciekawa,ale bardzo trzyma w napięciu.

Ozeusz Ozyy | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Uliczny adwokat to powieść, która poruszyła mnie i to bardzo. Polecam każdemu, kto jest gotowy na chwile refleksji na temat świata i życia.

clisha | 2012-06-07
Przeczytana: 10 maja 2012

Cztery świetne streszczenia, fabuła różnorodna, każda trzymająca w napięciu.

Karolina Lachota | 2015-08-17

Uliczny Adwokat i Ocean Miłości to pozycje, które polecam z tego zbioru