Kapitan i wróg

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
The Captain and the Enemy
Kapitan, wróg
dona

„Kapitan i wróg” to nie tylko sensacyjna opowieść o desperackich czynach Kapitana, wplątanego w bezwzględne działania służb wywiadowczych, wymierzone przeciwko narodom i pojedynczemu człowiekowi. „Kapitan i wróg” to przede wszystkim subtelna książka o miłości, potrzebie romantyzmu i marzeniach. Czytając ją, każdy stanie w obliczu pytań najważniejszych, najistotniejszych, na które sam będzie musiał znaleźć odpowiedź. Jakie są wyznaczniki wolności człowieka? Na ile miłość i przywiązanie, okupione cierpieniem, decydują o sensie ludzkiego życia? Jakie są granice między dobrem a złem? I dlaczego Jim, zawzięcie broniący się przed synowskimi uczuciami do człowieka, który nauczył go marzyć o karawanach mułów objuczonych złotem, powraca do tajemniczej krainy Valparaiso?

Nat | 2010-10-30
Przeczytana: 30 października 2010

Bardzo ciekawa książka, jak większość Graham'a Greene'a, bardzo fajnie i szybko się czyta.

profix | 2016-07-25
Meowth | 2016-01-25