Dobra Nowina według Mateusza i Marka

Tłumaczenie: Władysław Witwicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblia - Nowy Testament". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Ewangelia, Dobra Nowina
religia
Piotr Fras

Piotr Fras | 2010-08-08
Przeczytana: 1992 rok

Podany tutaj przekład nie może służyć do celów liturgicznych. Jest to tzw. Przekład Dowolny, gdzie autor w sobie wiadomy sposób język "koine" (skalany)grecki sparafrazował (ale za to świetnie) na język polski. Dla przykładu: Wg BT tekst ew. Mt 23,23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Wg Witwickiego:
Gorzka wasza godzina, wy, uczeni w Piśmie i Faryzeusze, komedianci, bo składacie dziesięcinę z mięty, anyżu i z kminku, a zarzuciliście to, co ważniejsze w Prawie: słuszność i litość i wierność. Trzeba było to robić i tamtego nie zaniedbywać.

catataperch | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014