Siły życia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Forces de la vie
Siła, życie, psychologia, szczęście
dona

Martin Gray w "Siłach życia" ukazuje czytelnikowi możliwości kształtowania samego siebie, zmiany własnego życia. Udziela rad dotyczących wyzwolenia, rozwinięcia i pozytywnego wykorzystania drzemiącej w każdym człowieku energii psychicznej. Zachęca do refleksji nad sensem życia, nad ludzkim cierpieniem i szczęściem. Za "Siły życia" otrzymał Gray międzynarodową nagrodę Sekretarza Generalnego ONZ Daga Hammarskjolda. Książkę tę przeznacza dla bardzo szerokiego kręgu czytelników. "Dla was - jak pisze - którzy czujecie, że istnieje w was energia, bogactwo, inwencja, ale nie zawsze potraficie je wyrazić. Piszę tę książkę, by wam pomóc pełniej być sobą, by możliwości w was istniejące rozkwitły. Ta książka ma wam pomóc w uwolnieniu waszych ogromnych, niespodziewanych sił duchowych, Piszę tę książkę, byście otworzyli się dla świata, by w was zakiełkowały i rozwinęły się SIŁY ŻYCIA".

stokrotka | 2013-04-20

książka jest rewelacyjna ! przeczytałam ją kilka razy, dużo daje do myślenia.

Dortek | 2016-02-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2016

Ta niewielka książeczka, o tytule oddającym jej treść, przeleżała na mojej półce ponad rok. Gdy wreszcie po nią sięgnęłam uderzyła mnie jej niezwykłość. Zatopiłam się bez reszty i wiem, że jeszcze nie raz będę do niej wracać- po siłę, po wiarę w siebie i sens i proste wskazówki jak sobie radzić w codziennym życiu. Autor bowiem pokazuje proste drogi do zmiany własnego życia, poprzez codzienne kształtowanie samego siebie i wykorzystanie drzemiącej w nas siły.

westalka | 2015-08-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Książka skłaniająca do rozmyślań nad swoim życiem. To niesamowite źródło mądrości życiowej, które pozwala odzyskać lub nabrać wiary w siebie i w sens tego co się robi. Trzeba mieć ją na półce by można było zaglądać do niej w każdym trudnym momencie naszego życia. Choć szczęście to pojęcie, które dla każdego z nas oznacza co innego, to w tej lekturze każdy może znaleźć odpowiedź na pytanie: jak być szczęśliwym ?

curlyleo_1 | 2013-04-05

świetna książka , daje dużo do myślenia .

Kinia | 2017-01-06

Zastanawiałam się długo na ile ją ocenić...
W moim odczuciu książka jest dosyć negatywna. Dla ludzi, którzy rozpoczynają swoją zmianę codzienności, polecam. Jednak dla osób, które czytały już trochę więcej pozycji "od serca", uważam że ten wybór Was zawiedzie (przynajmniej mnie zawiódł).

Beata | 2015-12-16
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane