7. dywizja pancerna wehrmachtu

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Popularna monografia 7 Dywizji Pancernej Wehrmachtu, zwanej Dywizją duchów (niem. Gespensterdivision). Przydomek ów zyskała podczas kampanii francuskiej, kiedy to dowodzona przez gen. Erwina Rommla błyskawicznie przemieszczała się w głąb zajmowanych przez Wehrmacht terytoriów. W efekcie nawet niemieckie dowództwo miało kłopoty z określeniem miejsca jej położenia. W roku 1941, będąc jednostką bojową 3. Grupy Pancernej (Grupa Armii Środek), uczestniczyła w ataku na zSRR. Rok później została przerzucona do Francji i włączona do sił zajmujących jej dotychczas nie okupowaną część. Od grudnia tego roku do sierpnia 1944 r., wchodząc w skład 1 Armii Pancernej (Grupa Armii Don), ponownie walczyła na froncie wschodnim.

Matthew Zet | 2013-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Tylko tyle, czy aż tyle gwiazdek? Aż tyle za błędy merytoryczne i ogólny nieład, który razi w oczy.
Tylko tyle za masę zdjęć oraz cenę, która zmotywowała mnie do zakupu.

pawlik1983 | 2014-05-20
Tomasz | 2014-03-26