Czterdziestoprocentowa miłość

Wydawnictwo: Wydawnictwo WGP
978-83-87534-59-2
alkoholizm miłość
Jaro

Marta, młoda studentka z prowincji, po trzyletnim romansie z żonatym mężczyzną, przewartościowała swoje priorytety. Teraz, poza chęcią ukończenia studiów i pozostania w Warszawie, liczy się dla niej tylko to, aby następny mężczyzna był wolny. Pojawia się ten wymarzony, Ernest, ale on dla odmiany za dużo pije. Marta woli jednak, aby w narożniku była butelka, a nie żona. Odważnie staje do walki, przecież na szali zwycięstwa leży jej szczęście, jakkolwiek je pojmuje. Sprawa nabiera szczególnej wagi, bo Marta jest ambitna i zakochana, a duma i feromony wiele potrafią zdziałać.
"Czterdziestoprocentowa miłość" to historia postaci uwikłanych w miłość i uzależnienie. To zarazem głębokie studium o naszych słabościach. To też próba charakteru w obliczu zdobycia łatwych pieniędzy w mrocznym, wieczorowym świecie.
"Czterdziestoprocentowa miłość" to w pewnym sensie opowieść o przyjaźni, która konfrontuje z gąszczem układów warszawskiego biznesu, gdzie reguły gry nie zawsze są czyste.

gosia123 | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Rewelacyjnie opowiedziana historia o współuzależnionych od alkoholu. Alkoholizm to choroba,ale ona nie jest tak dotkliwa dla samych "zainteresowanych" jak dla otoczenia- takie jest przynajmniej moje zdanie. Historia Marty bardzo przypadła mi do gustu

Katarzyna | 2014-03-13
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2014

Bardzo dobrze napisana książka traktująca o życiu u boku alkoholika. Wciągająca, napisana bardzo przystępnym, prostym językiem, historia, która generalnie może przydarzyć się każdemu z nas. Lektura chyba raczej dla kobiet. Polecam.

LifeOnMars | 2011-03-24
Przeczytana: 2010 rok

Rzadko która książka polskiegoautora mnie wciąga. "Czterdziestoprocentowa miłość" była jedną z pierwszych, która mnie pochłonęła.

Jaro | 2010-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2010

Świetna książka opowiadająca o problemach alkoholowych i miłości. Bardzo dobrze przedstawione życie alkoholika i jego bliskich. Książka opowiada również o przyjaźni. Bardzo przyjemnie się czyta, warto przeczytać. Polecam dla wszystkich których mieli lub mają kontakt z alkoholizmem...ale nie tylko...warto

isa | 2015-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2015