Afganka. Dziennik pielęgniarki

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Albatros
Weil es um die Menschen geht
83-7359-028-5
Afganistan, biografia, talibowie
bursztynowa

Karla Schefter, niemiecka pielęgniarka, od 1989 roku pracowała w zniszczonym wojną Afganistanie jako wolontariuszka. Po kilku latach postanowiła zbudować własny szpital w Chak, miejscowości oddalonej 70 km od Kabulu. Talibowie długo nie wyrażali na to zgody, ale szpital jednak powstał. Karla zdobyła uznanie afgańskiej społeczności: pertraktowała z mudżahedinami, wchodziła w układy z talibami, znajdowała posłuch u starszyzny. Po wydarzeniach z 11 września została zmuszona do opuszczenia kraju. W swoim dzienniku ukazuje poruszający do głębi obraz Afganistanu - jego kultury i zwyczajów, podejścia mieszkańców do świata. Napisana przez nią książka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na wiele języków.

Monika | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Zawsze powtarzałam, że nigdy nie czytałam kiepskiej książki o Afganistanie. Zawsze i do teraz. Ta książka jest kiepściutka, niestety. Niemiecka pielęgniarka, która jest jej autorką, na pewno ma wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia. Szkoda, że opowiada w tak usypiający sposób.
Nie polecam oczywiście.

PS. Dodatkowy plus za piękne zdjęcia.

Mili -> dziekuję :)

kamyk576 | 2014-01-05

Przeczytałam do końca, ale książka jest szczerze mówiąc- nudna.
Jest wiele innych książek, które bardzo chciałabym przeczytac, a ta była dla mnie tylko zmarnowaniem cennego czasu. Ja też nie polecam..

książek: 2029
Bonnemort | 2012-09-19
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 09 września 2012

Bełkot kiepskiego pióra, jestem brudna chce się umyć, nie mogę pomóc tym kobietą nie jestem lekarzem, oh mam na sobie tony brudu a tu wody ciepłej nie ma i tak dalej i tak dalej... Niczego się nie dowiedziałam czytając tą książce choć początkowo wiązałam z nią spore nadzieje i to był błąd. Zdecydowanie nie polecam no chyba że ktoś ma bardzo dużo czasu i lubi go marnować ;)

BaskaB | 2015-05-16
Przeczytana: 15 maja 2015

Bardzo dobra relacja z pobytu i pracy autorki w Afganistanie. Bez upiększeń opisuje trudną i dramatyczną afgańską rzeczywistość, zmagania z codziennymi problemami i życiem w nędznych warunkach. Determinacja i sympatia autorki dla Afgańczyków pozwala jej wywalczyć uruchomienie szpitala w prowincji Wardak.
Dla mnie - Karla to postać godna podziwu i naśladowania.

Marta | 2014-10-27
Przeczytana: październik 2014
happymemories_ | 2015-08-05

Czytała wieki temu, podczas lotu na wakacje przeczytałam w całości. Świetna.

Garbos | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016