Deszcz

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Rain
literatura angielska
piotrex

WILLIAM SOMERSET MAUGHAM (1894—1965), powieściopisarz i dramaturg angielski, autor licznych powieści, nowel, komedii satyryczno-obyczajowych i książek podróżniczych. W utworach swych najczęściej podejmuje problematykę społeczno-psychologiczną. Plonem licznych podróży pisarza po Dalekim Wschodzie są nowele. Dzięki zaletom konstrukcji, sceptycznemu humorowi i subtelnej ironii stanowią one najwartościowszą i najtrudniejszą część jego dorobku pisarskiego. Najpopularniejsze jego. powieści: W niewoli uczuć, Księżyc i miedziak, Ostrze brzytwy, Catalina, Cakes and Ale oraz nowele. Nowela Deszcz pochodzi ze zbioru pt. Honolulu.

Ugarte | 2013-04-22

Uwielbiam!