Stalowy Szczur idzie do wojska

Wydawnictwo: Amber
The Stainless Steel Rat Gets Drafted
stalowy szczur, harrison
ania_och

Jim DiGriz, czyli Stalowy Szczur, szuka zemsty na zabójcach swego nauczyciela i przyjaciela. Głównym winowajcą okazuje się generał Zennor – władca absolutny wyspy Nevenkabla, wódz naczelny doskonale wyćwiczonej armii. Jedyną szansą dotarcia do zbrodniarza jest wstąpienie do wojska. Jim błyskawicznie, choć może niekonwencjonalnie awansuje na oficera i trafia do centrum dowodzenia. Tu dowiaduje się, jakie jest prawdziwe zadanie armii: ma ona podbić nieznaną Lidze planetę. Jedynym, kto może nie dopuścić do masakry, jest Stalowy Szczur.

Mamerkus | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

No niestety słabizna. Cztery gwiazdki jedynie za ten taki fajny styl a'la wojak Szwejk w kosmosie. Całą resztę pogrąża jednak wybitnie niedorzeczna fabuła, w której nic się kupy nie trzyma, począwszy na motywacji Stalowego Szczura do pakowania się w tę całą kabałę, a skończywszy na kuriozalnym ustroju polityczno-społecznym podbijanej planety. Może i bym na to jakiejś szczególnej uwagi nie zwrócił, w końcu w cyklu o Stalowym Szczurze liczy się przede wszystkim dobra zabawa, niemniej jakiś minimalny poziom dorzeczności fabuły, motywacji bohaterów i ogólnie całej intrygi jest wymagany, a tutaj nawet tego zabrakło, dlatego nie mogę dać tej powieści, chociaż bardzo bym chciał, więcej niż 4/10.

książek: 1991
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

Sławek_82 | 2013-04-04
Przeczytana: listopad 2012

Świetna 2 część serii o Stalowym Szczurze, trzyma w napięciu.

rogigor | 2014-01-25

Jima DiGriz nie da się nie lubić i tyle :)

domin369 | 2011-12-24

super zwlaszcza te jego przeklenstwa :)

AlexDelaware | 2012-09-26

Fajna.