Stalowy Szczur prezydentem

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Cykl: Stalowy szczur (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
The Stainless Steel Rat for President
stalowy szczur, harrison
ania_och

Stalowy Szczur postanawia wreszcie odpocząć. Chce spędzić miodowy miesiąc z Angeliną na planecie Paraiso-Aqui, raju dla turystów. Sielanka nie trwa jednak długo. Opozycja prosi Jima DiGriz o pomoc, gdyż rządzący od ponad stu sześćdziesięciu lat prezydent Julio Zapilote szykuje się do sfałszowania kolejnych wyborów. Agent Korpusu Specjalnego musi tym razem zrezygnować z tradycyjnych sposobów działania na rzecz metod bardziej politycznych – staje się kontrkandydatem prezydenta w nadchodzących wyborach...

Mamerkus | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Seria zaczyna nużyć swoją jednostajnością i podobnymi historyjkami. Zmieniają się detale, a akcja, fabuła są niemal identyczne ("Stalowy Szczur prezydentem" to w zasadzie klon "Zemsty Stalowego Szczura").
Na plus pięknie zostało pokazane prawdziwe oblicze demokracji (wiecie demokracja to taki fajny ustrój, gdzie głos pięciu kobiet mających chrapkę na 500+ jest silniejszy od głosu jednego profesora ekonomii ostrzegającego, że 500+ to katastrofa dla budżetu kraju).

aoshi | 2014-03-12
Przeczytana: 10 marca 2014

Stalowy Szczur sobie radzi. Jak zwykle. Niestety nie da sie tego czytac na okraglo z prostej przyczyny. Przesyt absurdu zabija zaangazowanie w losy bohatera. Ksiazka slabsza od poczatkowej ale wciaz w klimacie. Tylko dla koneserow.

Sławek_82 | 2013-04-17
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

:D:D:D Harry Harrison przewidział przyszłość w książce "Stalowy Szczur prezydentem":
rozdz. 12: "Prezydentami zostawali już niedouczeni elektrycy albo zatwardziali oszuści, ale nie o to chodzi."
A przecież Lecha Wałęsa był prezydentem 1990–1995, książę mam wydanie 1982 :)

Dobry plan na najbliższe wybory: "Poza tym musimy zrezygnować z tortur i tajnej policji, wprowadzić poszanowanie praw jednostki, publiczna służbę zdrowia, darmowe mleko dla niemowląt, prawo usuwania ciąży i rozwody."

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

rogigor | 2014-01-25

Jima DiGriz nie da się nie lubić i tyle :)

AlexDelaware | 2012-09-26

Też bardzo dobra.