Zemsta Stalowego Szczura

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
The Stainless Steel Rat's Revenge
stalowy szczur, harrison
ania_och

Jim di Griz alias Stalowy Szczur, gangster o nieprzeciętnych zdolnościach pracujący jako agent Korpusu Specjalnego, otrzymuje kolejne zadanie. Musi wniknąć w szeregi organizacji, która przygotowuje inwazję międzyplanetarną, i uniemożliwić jej poczynania. Di Griz poznaje mechanizm działania przestępców, ale nie może już powstrzymać inwazji. Sam staje się jednym z najeźdźców. Cel ataku stanowi planeta Burada, na której do niedawna panował ustrój matriarchalny. Zniewieściali mężczyźni nie stawiają oporu, kobiety natomiast organizują partyzantkę. Stalowy Szczur może przyczynić się do zwycięstwa jednej z walczących stron.

Daniel Taberski | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka fajna, ale mocno rozczarowało mnie zakończenie, mam wrażenie, jakby autorowi na koniec skończyły się dobre pomysły i fabułę zakończył pomysłem lekko naciąganym.

OmniModo | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Druga część przygód SS. 6/6 w gatunku SF przygodowo-sensacyjno-komediowym . Momentami wręcz śmiałem się w głos przy czytaniu. Może i mało ambitna, może i płytka, bez głębi i zbyt rozrywkowa, ale w swoim gatunku to po prostu rewelacja. Przy okazji - jest to jedna wielka parodia i krytyka komunistycznego systemu wojskowo-totalitarnego, zresztą w samej powieści jest wiele słów słowiańskich, a szczególnie z języka chorwackiego. Polski akcent widać z kolei w pseudonimie bohatera "Pas Ratunkowy" (pisownia zgodna z oryginałem) ale co się dziwić, pod datą powstania książki w 1970 Polska tkwiła w głębokiej komunie...

Mamerkus | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Od momentu jak się pojawiła Angelina, to całość z lekko zabawnej zrobiła się kreskówkowa i nieśmieszna. Aż dziw mnie bierze, że "Stalowy Szczur" i "Zemsta Stalowego Szczura" dały początek kultowej serii, bo to mocno przeciętne pozycje są, a ta Angelina to jest jakiś śmiech na sali, takie to sztuczne i plastikowe, nawet w konwencji slapstickowej. Mam nadzieję, że dalej będzie jednak lepiej.

batory1154 | 2015-11-06

książka łącząca różne style. Ma coś z absurdu książek Douglasa Adamsa. Cenię ją za humor i lekkość. Bohater łączy inteligencję z gadżetami i nigdy nie rezygnuje. Kosmiczna komedia w najlepszym stylu

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

Sławek_82 | 2013-04-04
Przeczytana: luty 2013

Bardzo dobra książka dla fanów SF, polecam, pomogła mi przetrwać pobyt w szpitalu :)

Flameon | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016