Magik

Magic
83-7157-192-5
Magik
dona

Corky, słynny iluzjonista, ma wszystko, o czym można marzyć - jest przystojny, ma talent, otacza go mnóstwo pięknych kobiet. Ma jednak również tajemnicę, której za żadną cenę nie może ujawnić przed publicznością, oraz przeświadczenie, że mroczne siły magii sprzysięgły się, żeby go zniszczyć.

Zlatanka | 2013-10-31

Fabuła nie jest taka zła, ale najbardziej drażniło mnie przeplatanie teraźniejszości z przeszłością... Nie lubię się domyślać kiedy odbywa się dana akcja w książce :/

Mamerkus | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Wpadła mi w ręce swego czasu totalnie anonimowa rzecz, czyli rzeczona "Magia" Williama Goldmana (taki jest tytuł angielski). Sam autor znany ze słyszenia, kojarzył mi się do tej pory z politycznymi dreszczowcami (chociaż w sumie nie wiem dlaczego). Czym jest jego "Magia", to nie mam pojęcia, mogę tylko zgadywać, poniżej ogólny wniosek.
Głównym bohaterem jest niejaki Corky (nie Thatcher lol!*), mający ambicje iluzjonistyczne. Przez 2/3 fabuła toczy się leniwie, i ciężko się domyślić o co chodzi, co jest motywem przewodnim. Dopiero potem się okazuje, że ma nie po kolei z główką, co zresztą jest źródłem jego sukcesu. Corky ma więc scenicznego partnera, którą jest laleczka Gruby. Jak się wkrótce okazuje z Grubym nie ma przelewek.
"Magia" to taki goldmanowski Jekyll i Hyde, laleczka Chucky jako synonim rozdwojenia jaźni. Nie wiem, czy to "talent" autora, czy tłumacza (osławiony miernota Paweł Korombel, który zepsuł wiele książek w latach 90-tych), ale "Magia" jest napisana strasznie...

Chrisx | 2011-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2011

ciekawa historia poł-zyda ktory jako dziecko uczyl sie sztuczek karcianych w trudnym okresie braku pracy i ciezkiej samotne egzytencji staje sie magikiem

deprywacja | 2011-12-26

przewidywalne dość, ale idzie przeczytać

Heatcliff | 2016-11-05
Przeczytana: 18 października 1995