83-7337-508-2
Leksykon, alkoholi
dona

Przemysł alkoholowy postrzegany jest przede wszystkim tylko przez pryzmat wódki. Powszechnie wiadomo, że za wyrobem napojów alkoholowych stoi wielowiekowa tradycja, wiążąca się zarówno z przemyślanymi, jak też przypadkowymi odkryciami. Książka stara się przypomnieć o tych faktach, skupiając swoją uwagę na elementach typologii alkoholi, ich klasyfikacji, historii, charakterystyce, zasadach produkcji i sposobach podawania poszczególnych trunków. Zawarto w niej przegląd najbardziej znanych światowych marek alkoholi ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Większość haseł uzupełniona jest o notki degustacyjne, które zachęcą konsumentów do tworzenia własnych ocen. Oprócz alkoholi mocnych w „Leksykonie” przedstawiono w sposób możliwie najszerszy grupę napojów z pogranicza trunków i win - czyli wina likierowe i wina wzmacniane spirytusem.

Meowth | 2016-01-31
jamczyk | 2016-01-28