Pożyczony czas

8371801939
Pożyczony, czas
literatura piękna
dona

Młody biznesmen Robin Timariot w czasie wyprawy turystycznej spotyka piękną nieznajomą. Rozmawiają ze sobą zaledwie kilka minut. Z niejasnych powodów on nie może zapomnieć o spotkaniu. Kilka dni później dowiaduje się, że tajemnicza kobieta została bestialsko zamordowana, a on jest ostatnią osobą, która widziała ją żywą.

dorcia2633 | 2019-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Młody biznesmen Robin Timariot w czasie wyprawy turystycznej spotyka piękną nieznajomą. Rozmawia zaledwie kilka minut, ale on nie może zapomnieć o tym spotkaniu. Kilka dni później dowiaduje się z prasy, że tajemnicza kobieta została zgwałcona i bestialsko zamordowana. Robin nawiązuje znajomość z rodziną ofiary i stara się poznać prawdę o jej śmierci. Jaka była naprawdę Louise Paxton?

bolognesi | 2019-03-23

"Pożyczony czas" to jedna z moich ulubionych powieści Goddarda. Intryga, psychologiczne szkice bohaterów, opisy, język - wszystko na najwyższym poziomie. Tradycyjnie jak to u Goddarda - zaskakujące zakończenie.
Tej książki nie zapomina się po przeczytaniu.
Z przyjemnością przeczytałam ją powtórnie po kilku latach, przy okazji odkrywając ponownie jej urok.

Zdzichu | 2013-08-03
Przeczytana: czerwiec 2011

Bardzo się przywiązałem do bohaterów tej książki, aż sam jestem zaskoczony
tym smutniej było ją zakończyć

halszka31 | 2012-04-01
Przeczytana: 31 marca 2012

Często cytowany w tej książce ang.poeta Edward Thomas jakby napisał motto:
"Mówiłaś do mnie
I sens twych słow
Był oczywisty
Ale moje oczy
Spotkały twoje oczy, które mówią
Policzki też i włosy
Dużo mądrzej
Mroczniej, inaczej zgoła"
Znalazłam w tej książce dużo więcej niż intrygę kryminalną. Znalazłam dobrze zarysowane psychologicznie postacie bohaterów,duże poczucie humoru autora,elegancki, nieco staroświecki język,nieoczekiwane zwroty akcji i zakończenie, które dostarczyło mi porządną porcję zaskoczenia.

Iwa | 2013-06-12
Przeczytana: czerwiec 2013

Jak wszystkie jego książki jest bardzo ciekawa. Akcja może nie tak szybka, ale warto poświęcić jej czas.

mariszach | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Jakoś przeczytałam. Oj - ciężko się czytało. Jednak- może warto?

Agnieszka | 2018-01-12
elifia | 2017-12-14