Pożyczony czas

Okładka książki Pożyczony czas Robert Goddard
Okładka książki Pożyczony czas
Robert Goddard Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka Konesera literatura piękna
Biblioteczka Konesera
Borrowed Time
Prószyński i S-ka
1997-01-01
1997-01-01
8371801939
Jolanta Kozak
Pożyczony czas

Młody biznesmen Robin Timariot w czasie wyprawy turystycznej spotyka piękną nieznajomą. Rozmawia zaledwie kilka minut, ale on nie może zapomnieć o tym spotkaniu. Kilka dni później dowiaduje się z prasy, że tajemnicza kobieta została zgwałcona i bestialsko zamordowana. Robin nawiązuje znajomość z rodziną ofiary i stara się poznać prawdę o jej śmierci. Jaka była naprawdę Louise Paxton?

"Pożyczony czas" to jedna z moich ulubionych powieści Goddarda.
Mamy tu wszystko z czego jest znana jego proza : odkrywanie historii sprzed lat, tajemnic rodzinnych, które często prowadzą do tragedii. Wszystko to osadzone w starej, dobrej Wielkiej Brytanii (bez internetu, komórek, laptopów)
Wciągająca intryga, psychologiczne szkice bohaterów, opisy, język - wszystko na najwyższym poziomie.
Tradycyjnie jak to u Goddarda - zaskakujące zakończenie.
Tej książki nie zapomina się po przeczytaniu.
Z przyjemnością wróciłam do niej po kilku latach, przy okazji odkrywając ponownie jej urok.

P.S. "Pożyczony czas" polecam miłośnikom książek z kategorii "nie unikniesz przeznaczenia" i "bycia w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednim miejscu"...

"Pożyczony czas" to jedna z moich ulubionych powieści Goddarda.

Jakoś przeczytałam. Oj - ciężko się czytało. Jednak- może warto?

Jakoś przeczytałam. Oj - ciężko się czytało. Jednak- może warto?

Jak wszystkie jego książki jest bardzo ciekawa. Akcja może nie tak szybka, ale warto poświęcić jej czas.

Często cytowany w tej książce ang.poeta Edward Thomas jakby napisał motto:
Spotkały twoje oczy, które mówią
Policzki też i włosy
Dużo mądrzej
Mroczniej, inaczej zgoła"
Znalazłam w tej książce dużo więcej niż intrygę kryminalną. Znalazłam dobrze zarysowane psychologicznie postacie bohaterów,duże poczucie humoru autora,elegancki, nieco staroświecki język,nieoczekiwane zwroty akcji i zakończenie, które dostarczyło mi porządną porcję zaskoczenia.

Często cytowany w tej książce ang.poeta Edward Thomas jakby napisał motto:

tym smutniej było ją zakończyć

• Wypożyczone z biblioteki
  • literatura piękna
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki Pożyczony czas