Bieszczady

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wyprawy marzeń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
albumy
corrum

Autorka albumu „Bieszczady”, Elżbieta Dzikowska tak pisze o swoich ukochanych górach. Nie ma piękniejszych gór na świecie. O każdej porze roku inne, zawsze malownicze, przy dobrej pogodzie pozwalające podziwiać widoki aż po Tatry. Dawniej zamieszkane przez Bojków, dzisiaj – przez „tutejszych” z całej Polski, którzy szukali wśród gór schronienia, przygody, zarobku. Wciąż dzikie, bezludne, choć jeszcze przed wojną moja gmina Lutowiska (jestem obywatelem honorowym Ustrzyk Górnych) była najgęściej zaludnioną w Polsce. Po dawnych wioskach – których mieszkańców wysiedlono najpierw przez Sowietów na Ukrainę, a później w ramach akcji „Wisła” na Ziemie Odzyskane – pozostały najczęściej tylko cmentarze i stare jabłonie.

skiatos | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Świetny, osobisty albumowy przewodnik po Bieszczadach. Piękne zdjęcia, dobre ich opisy i ciekawe teksty wprowadzające do każdego rozdziału. Warto zwrócić uwagę, że Pascal wznowił ten album pod nieco zmienionym tytułem ("Moje Bieszczady") i z inna okładką.

Meehoow | 2013-03-06
Przeczytana: 04 marca 2013

Album podzielony na 5 części - promocja Sanoka oraz Bieszczady w czterech porach roku. Na plus - krótkie, ale treściwe wprowadzenia do każdej części, rzeczowe podpisy pod zdjęciami i większość samych fotografii. Na minus - zdarzające się nieostrości, zbyt mocne powiększenia, ale - przede wszystkim - przebarwienia, będące prawdopodobnie skutkiem ingerencji w fotkę jakimś programem graficznym. Ale i tak ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne. Dzikowska o Bieszczadach: "Pewnie tu wrócicie. Wszyscy tu wracają". That's true!

Paula | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Rewelacyjne zdjęcia, aż chciałoby się pojechać i zatopić w tych magicznych krajobrazach...

mariann132 | 2016-10-31
kocham_cie | 2016-10-07