Stary gringo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Gringo viejo
Stary, gringo
dona

Bezkresne, nękane słoneczną spiekotą i plagą wojny domowej połacie Meksyku... Oddziały kawalerii dowodzonej przez Pancho Villę, roznoszące po całym kraju zarzewie rewolucji... Sceneria doskonale znana miłośnikom prozy iberoamerykańskiej, stanowiąca tym razem tło, na którym wybitny twórca meksykański, Carlos Fuentes, przedstawia losy swego północnoamerykańskiego kolegi po piórze, Ambrose'a Bierce'a, uzupełniając dane historyczne tworami własnej inwencji. Bierce - jako bohater powieści - przybył do Meksyku po to, by zginąć śmiercią, jaka przystoi mężczyźnie, i zakończyć swój żywot w godny sposób. Ale może uczynił to również i z innych powodów?

Rafał Windland | 2016-04-30
Barbasia | 2015-01-19