świat i Polacy 1939 - 1945

Tłumaczenie: Miłosz Młynarz
Wydawnictwo: Buchmann
II wojna światowa
historyczna

Konflikt między grupą demokratycznych państw Europy Zachodniej, do których później przyłączyły się USA i ZSRR, a państwami faszystowskimi, zmierzającymi do zdobycia hegemonii w świecie, przybrał postać jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości – II wojny światowej. Niniejsza książka przedstawia przyczyny tego konfliktu, postacie odgrywające w nim główną rolę, przebieg...

Niniejsza książka przedstawia przyczyny tego konfliktu, postacie odgrywające w nim główną rolę, przebieg działań wojennych na świecie, a także położenie i udział Polaków w II wojnie światowej. Zawiera rzeczowe i cenne informacje na temat wydarzeń na poszczególnych frontach, dokładne mapy działań wojennych oraz blisko 500 zdjęć o dużej wartości dokumentalnej i niezwykłej sile wyrazu.

Przejrzysty układ chronologiczno-tematyczny pozwala na zachowanie ciągu przyczynowo-skutkowego, niezbędnego do zrozumienia wydarzeń historycznych, oraz śledzenie działań wojennych na poszczególnych frontach. Książka ma cenne walory dokumentalne i obfituje w fakty historyczne, a jednocześnie jest napisana przystępnym językiem, co czyni ją wspaniałą lekturą dla czytelników pasjonujących się historią i wojskowością.

[opis wydawcy]

kaczorix | 2013-02-25