Helena w stroju niedbałem czyli Królewskie opowieści pana Piecyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Utwory powojenne/Wiech". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
8388819119
opowiadania polskie, satyra
irena47

Inne wydania

Helena w stroju niedbałym zawiera komplet opowieści pana Piecyka na tle historii Polski. Sam pan Piecyk jest postacią znaną już wcześniej z wielu utworów Wiecha, głównie z felietonów powojennych.

Agacha | 2016-04-04
Na półkach: 2016, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Wyśmienity warszawski humor w doskonałej interpretacji pana Buczkowskiego. Historia Polski widziana oczami warszawskiego cwaniaczka.

zuszka | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Czy ktoś potrafi wskazać książkę współczesnego pisarza, który potrafi tak bawić słowem jak Wiech? Jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Zresztą już sam tytuł wywołuje uśmiech na twarzy..... A tytuł to przecież zaledwie wstęp do tego, co zawiera wnętrze.... Polecam na zblizające się jesienne wieczory!!!

liaguszka | 2014-09-22
Na półkach: Posiadam, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2014

Gdybyż nauczyciele potrafili tak ciekawie i zacięciem opowiadać o naszych dziejach!

Konrad Olejnik | 2015-01-31

Historia jest pasją z okresu mojego dzieciństwa, dodatkowo uwielbiam satyrę, a gdy jest to satyra wsadzona w usta takiego człowieka jak pan Piecyk (warszawiak święcie przekonany do swojej jedynej słusznej wizji świata), to nie pozostaję nic innego jak zagłębić się w lekturę... Przyznam, że tak nietypowego i zabawnego spojrzenia na historię władców Polski nie czytałem nigdy przedtem, ani potem. I ten Warszawski dialekt, który od razu wywołuję uśmiech na ustach. Naprawdę polecam.

Michał | 2014-04-26

Doskonała wersja historii Polski. Jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia związane z naszymi królami, w lekkiej i zabawnej formie, warto!

chanelek | 2010-10-31
Przeczytana: 14 lipca 2010

płakałam ze śmiechu ,jak ciekawie można nauczać historii gorąco polecam

| 2013-02-09

Rewelacyjna lekcja historii w wykonaniu pana Piecyka, władcy i królowie przedstawieni dość oryginalnie :) Świetna!

qcdorota | 2016-09-16
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2016

Tego mi było trzeba po tych wszystkich dystopijnych kawałkach. Mechanizm wyparcia katastrofalnych wizji dalekiej i bliskiej przyszłości zadziałał u mnie jak przy uzależnieniach. Co nie jest całkiem bezzasadne:)
Pan Piecyk ostrożnie dawkowany, żeby go na dłużej starczyło, spełnił swoje zadanie i mogę znowu wrócić do przyswajania szerokiego spektrum utworów literatury sci-fi, która mnie ostatnio fascynuje.

piotrwdowka | 2010-11-10
Przeczytana: październik 2010

"Na Czerniakowskiej, Gornej, na Woli..." Urokliwy jezyk starej Warszawy, ciekawa interpretacja historii, i do tego delikatna satyra na czasy, w ktorych byla pisana. Slowem idealna na niedziele.

zdomukowalska | 2016-08-05