Ludzie ze stali. I Korpus Pancerny SS w Ardenach i na froncie wschodnim

Tłumaczenie: Juliusz W. Garztecki
Wydawnictwo: Erica
Men of Steel. I SS Panzer Corps. The Ardennes and Eastern Front 1944-45
historyczna

Generał Michael Reynolds opisuje ostatni okres istnienia I Korpusu Pancernego SS i zacięte boje, jakie toczyła ta formacja w trakcie ofensywy w Ardenach oraz na Węgrzech i w Austrii pod sam koniec wojny. Autor odrzucając mity, jakie narosły wokół dywizji (Leibstandarte i Hitlerjugend) wchodzących w skład tego korpusu, pokazuje bardzo sugestywnie ludzi, którzy je tworzyli wraz ze wszystkimi ich wadami i zaletami. Autor koncentruje się na samej walce, jej taktyce oraz strategii, odrzucając kwestie

needforspeed | 2014-04-12

Książka w miarę ok, tylko, że jest bardzo szczegółowa a co przez to idzie, że czyta się ją namolnie. Mam nadzieję, że inne książki tego autora będą ciekawsze.

Historia-Wojskowa | 2011-08-29
Na półkach: Phw.org.pl, Przeczytane

Recenzja http://phw.org.pl/biblioteka-historyczno-wojskowa/pimiennictwo-historyczno-wojskowe/ksiki/recenzje/301-ludzie-ze-stali-michael-reynolds-erica.html#addcomments

Magicb0y | 2016-04-27
juraszko | 2014-03-30