Papież Joanna

Wydawnictwo: Aris
historia
gosiaw

"Papież Joanna" to nowa, sensacyjna książka Andrzeja Rodana. Dramatyczna, prawdziwa historia kobiety, która została papieżem! Andrzej Rodan odsłania mroczne, sensacyjne tajemnice Kościoła, a Czytelnicy odbywają razem z nim podróż w zamierzchłe i niezwykle fascynujące czasy. Czy historia papieżycy jest legendą, czy prawdą? Czy istnieją jakiekolwiek dowody na to, że papież Jan (Joanna) był (a) kobietą? Najszerzej ten temat omawiany jest w trzynastowiecznym podręczniku historii Kościoła (Kroniki) autorstwa śląskiego dominikanina Marcina Polaka (Marcin z Opawy), który twierdził, że Joanna zasiadała na tronie papieskim dwa lata, siedem miesięcy, cztery dni - zaraz po pontyfikacie Leona IV (847-855) - aż do momentu, kiedy wydało się, że jest kobietą. Jak doszło do tej dekonspiracji?

źródło opisu: http://www.andrzejrodan.pl/ksiazki.htm

czajnik2000 | 2011-08-26