Zły dotyk. Reportaże roku 2000

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fakt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Olena

To piąta już zbiorowa książka reporterów "Gazety Wyborczej" (poprzednie to "Było piekło, teraz będzie niebo", "To nie mój pies, ale moje łóżko", "Nietykalni" i "Był raz dobry świat..."). Jak wszystkie poprzednie, pełna jest niezwykłych sytuacji i dramatów. Odkrywa najwięcej zatajanych dotąd wiadomości i niewypowiadanych uczuć, jest najgłębsza i najbardziej szczera. Reporterzy opisują w niej...

Reporterzy opisują w niej to, czego się dowiedzieli o losach, charakterach i okolicznościach. Ale to nie są reportaże opisowe, lecz rozrachunki.

Te namiętne reportaże, wieloplanowe, wielobarwne, przeprowadzone przez różne czasy historyczne, pozbawione są zupełnie wykrzykników. W tych tekstach zawiera się jedenastoletnie już doświadczenie dziennikarstwa bez cenzury, pracy w warunkach, które sprzyjają dostępowi do wiadomości, słuchaniu racji drugiego człowieka i uczciwemu przedstawieniu faktów i uczuć.

Potisz | 2016-06-16

Kilka historii z życia, utrzymanych w klimacie starej dobrej szkoły reportażu. Tutaj każda emocja na twarzy osoby przepytywanej nie pozostaje bez związku z dramatyzmem przeprowadzanej przez naszych reporterów relacji.
Co ciekawe, większość spraw nie odbiła się szerszym echem w naszym kraju, jak sprawa żydowskiej profesor Yaffy Eliach, z popularnym przecież wątkiem relacji polsko-żydowskich w czasie wojny. Na bazie tych czasów reporterka pochyla się nad legendą o bohaterstwie polskich kamikadze, która jak się okazuje ma w sobie więcej z życia, niż można było z początku się spodziewać.
Pod względem ładunku emocjonalnego chyba najbardziej ze wszystkich relacji ze wspomnianego przeze mnie okresu naszej historii przemawia opis samobójstw, jakie dokonywały niemieckie kobiety i ich dzieci, na wieść o przybyciu do ich miasta Armii Czerwonej.
Pomijając opisane wyżej relacje, warto przysiąść na kilka chwil, by być pośrednim świadkiem sytuacji, gdy dwudziestowieczna Moskwa przegląda się w...

Szopik | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Zbiór interesujących reportaży- niektóre nie pozwalają się oderwać (styczniowy), inne są szokujące (marcowy), optymistyczne (radiowy), lub po prostu obrazują, jak żyją ludzie w innych częściach świata (październikowy). Tak czy inaczej warto przeczytać, jest to trzynaście świetnie spisanych opowieści o nieprzeciętnych ludziach lub sytuacjach, w których przyszło im się znaleźć. Nie wszystkie są w równym stopniu ciekawe, ale każdy czytelnik powinien ocenić to we własnym zakresie.

SabinaSpielrein | 2016-01-04
Przeczytana: 2012 rok