Deshoras

- Pisząc opowiadanie

Emsi | 2016-07-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 lipca 2016

Cóż, myślę, że warto odkrywać nowe książkowe klimaty. Ja od dłuższego czasu starałam się zapoznać z literaturą iberoamerykańską, na pierwszy ogień poszła lektura "Sto lat samotności", którą okrzyknęłam od razu książką mego życia. Teraz czas nadszedł na Cortazara, i jako rozgrzewką przed "Grą w klasy" posłużyłam się zbiorem opowiadań "Niewpory".

To było dla mnie z jednej strony zderzenie kulturowe, a z drugiej całkiem przyjemne doświadczenie. Przyznam, że jeśli miałabym wrócić do tego tomu, przeczytałabym znowu "Szkołę nocą" i opowiadanie tytułowe, bo wg mnie są po prostu świetne.

Jeśli chodzi o resztę opowiadań, chyba muszę je jeszcze w głowie przetrawić ;-).

Calendula | 2010-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2010

Bardzo Cortazarowskie - nieco ironiczne, z dużą dawką czarnego humoru. Opowiadania o zwykłym życiu, w żadnej mierze nie będące zwykłymi czy nudnymi. Wciągają w upalne dni, nurzają we wspomnieniach, otwierając drzwi, za którymi czai się coś mrocznego i bardzo ludzkiego.

mania-m | 2010-09-20

Opowiadania Cortazara mają bardzo ciekawy klimat, dobrze się je czyta.

Kamasz | 2013-09-11
Na półkach: 2013, Przeczytane