Powtórka z Apokalipsy

Cykl: Kronika Akaszy (tom 4) | Seria: SF [Wydawnictwo Poznańskie]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
832100489X
piotrex

Z okładki: "Powtórka z Apokalipsy" jest czwartą częścią cyklu powieściowego "Kronika Akaszy'. Do tej pory ukazały się: "Inicjacja", "Skoropa astralna" i "Metempsychoza". W niniejszym tomie mamy dalszy ciąg relacji z hipnotycznego świata napisanej przez Anettę Leve oraz opowieści o kolejnych losach najważniejszych bohaterów cyklu. Zainteresowanie autora skierowane jest wyraźnie na psychologię...

Z okładki:
Zainteresowanie autora skierowane jest wyraźnie na psychologię i parapsychologię. Narrację prowadzi kobieta pogrążająca się w sny hipnotyczne, w których przeżywa zdarzenia mające inną wersję rzeczywistości. W miarę rozwoju akcji zacierają się granice pomiędzy rozmaitymi tajemniczymi światami. Bohaterka, pokonująca z łatwością bariery rzeczywistości, "wciela się" kolejno w różne znane jej osoby.

| 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Niesamowita mieszanka Kinga, Gibsona i innych wielkich gwiazd. Na każdej stronie widać łatwość w budowaniu zapadających w pamięć postaci. Lekki i porywający ton narracji i świetne dialogi nie pozwalają oderwać się od czytania.
Szkoda tylko, że zakończenie jest jakieś takie mętne; właściwie to trochę jest tak jakby go brakowało w ogóle. Może znajomość poprzednich części byłaby tutaj pomocna.

hankaz | 2013-10-19
Mefioo9 | 2013-09-05