Tajemnice epoki lodowcowej

Wydawnictwo: Amber
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

W różnych częściach świata pod płytkimi wodami przybrzeżnymi spoczywają zagadkowe megalityczne konstrukcje. Powszechnie przyjmuje się, że koniec epoki lodowcowej nastąpił 10 tysięcy lat p.n.e., a więc te precyzyjnie zaprojektowane budowle musiały powstać wcześniej nim zalała je woda z topniejących lodowców. James I. Nienhuis przytacza pomijane przez oficjalną naukę wyniki badań, które dowodzą, kiedy naprawdę wzniesiono zadziwiające budowle i jak naprawdę wyglądała cywilizacja wielkich żeglarzy i budowniczych.James I. Nienhuis, amerykański autor, jest znanym alternatywnym badaczem zagadek przeszłości.

Fasoletti | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Książka mówi o tym, że epoka lodowcowa nie skończyła się wcale 10000 lat p.n.e. jak zakłada tradycyjna archeologia, ale dużo później. Świadczyć maja o tym zalane przez oceany połacie ziemi, na których mnóstwo jest starych, megalitycznych budowli.
Dodatkowo autor udowadnia, że żyjący w czasach epoki lodowcowej ludzie nie byli małpopodobnymi tępakami, ale niezwykle inteligentnymi istotami, które na podstawie obliczeń wyprowadzonych z ruchu precesyjnego Ziemi, kreśliły mapy lądów całego świata.
Wielka piramida i inne megalityczne budowle miałyby być punktami odniesienia służącymi do orientowania się w przestrzeni.

O ile sama teoria jest ciekawa i na pewno warto się z nią zapoznać, o tyle całą książkę można by spokojnie skrócić do dwóch, trzech rozdziałów. W wielu rozdziałach autor powtarza się, rozpisuje o tym, o czym pisał rozdział czy dwa wcześniej, non stop przypomina niektóre dane i liczby, co w założeniu miało zapewne wyczulić czytelnika na te wartości, w praktyce jest jednak...

CyberZen | 2016-04-24
Przeczytana: grudzień 2015