Japońskie opowieści o bogach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0196-1
religia
Alicja

Mitologia japońska, podobnie jak każda twórczość tego rodzaju, jest interpretacją mechanizmu świata w świetle odwiecznych doświadczeń mieszkańców archipelagu, które zostały zawarte w postaci nie uporządkowanego zbioru opowieści, pozornie wyjaśniających różne zjawiska przyrodnicze i kulturowe. Ogólna koncepcja mitologii japońskiej sprowadza się do tego, że kosmogonia czyli ewolucja świata przedstawiona jest w niej jako równoważna teogonii czyli dziejom pojawiania się we wszechświecie bóstw.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26
Na półkach: Japonia, Przeczytane

No, to był test na wytrzymałość przed Kojiki. Jako dzieło naukowe, "Japońskie opowieści o bogach" bardzo dokładnie przedstawia morfologię i genezę każdego z pojawiających się, wieloczłonowych imion, co w pewnej chwili zaczyna dominować nad treścią. Dla bardzo cierpliwych.

Esotherya | 2016-11-14
Przeczytana: 20 listopada 2016