La frontera de cristal una novela en nueve cuentos
Kryształowa, granica
Eve

Kryształowa granica, książka z roku 1995, to powieść w dziewięciu opowiadaniach. Osią kompozycyjną utworu są związki wszechwładnego meksykańskiego oligarchy, Leonardo Barroso, człowiek o silnych i nie do końca jasnych powiązaniach ze Stanami Zjednoczonymi, z bohaterami poszczególnych historii, którzy z rozmaitych względów pozostają w zasięgu jego wpływów. Kolejne epizody, uzupełniając o nowe elementy portret głównego bohatera, opowiadają zarazem o splataniu się, niejednokrotnie burzliwym, losów ludzi mieszkających po obu stronach północnej granicy Meksyku oraz ukazują kulturowe, społeczne i ekonomiczne kontrasty między sąsiadującymi krajami. Kryształowa granica to również książka o wymiarze uniwersalnym: zbiór groteskowych opowieści o ludzkich dramatach i błazeństwach.

Weronika | 2017-01-07
missmuffin | 2016-03-10