Prawo Rosji i ZSRR 1917-1991 czyli historia wszechzwiązkowego komunistycznego prawa (bolszewików). Krótki kurs

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady Specjalizacyjne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
978-83-2551-153-1
prawo, historia, ZSRR
historia

Prezentowany podręcznik stanowi pierwsze w języku polskim, a także pionierskie w skali międzynarodowej (poza Rosją), tak szeroko chronologicznie i merytorycznie zakreślone opracowanie prawa radzieckiej Rosji oraz ZSRR. Oddany do rąk Czytelnika podręcznik przedstawia treści głównych gałęzi radzieckiego prawa: zawiera omówienie prawa konstytucyjnego, karnego i cywilnego, zarówno materialnego, jak i procesowego, a także struktury sądów, prokuratury i organów bezpieczeństwa. Wszystko to od pierwszego do ostatniego dnia sprawowania przez komunistów władzy w Rosji (ZSRR). Całość poprzedzona krótkim wprowadzeniem w podstawowe założenia komunistycznej doktryny w odniesieniu do państwa i prawa.

Adam | 2013-01-13
Przeczytana: czerwiec 2014

Najlepsze dostępne na rynku kompendium dotyczące prawa Związku Radzieckiego. Nazwisko prof. Lityńskiego to gwarancja wysokiej jakości.

| 2010-08-05
Na półkach: historia, Przeczytane, Posiadam

Muszę przyznać, że znakomite kompendium faktów na temat prawa i zwyczajów w ZSRR/Rosji.

Anna | 2013-12-22
klimmat | 2016-02-03