83-11-07733-9
historia

Tytuł tej pracy skojarzył mi się natychmiast z obroną Westerplatte. Źle czy dobrze? Właśnie dobrze, bo takich placówek jak Westerplatte było w tej polskiej dramatycznej wojnie więcej, choć tak pięknych "Pióropuszów sławy" im nie dano. Maciej Piekarski to uczył - przyznam z powodzeniem. Stwierdzając, że uczynił to z powodzeniem, mam na myśli wykorzystanie źródeł, głownie relacji, i to tych mało...

Maciej Piekarski to uczył - przyznam z powodzeniem. Stwierdzając, że uczynił to z powodzeniem, mam na myśli wykorzystanie źródeł, głownie relacji, i to tych mało znanych albo nie znanych w ogóle, bo źródła dokumentalne rewelacji nie stanowią, oraz formę, którą upatruję w intensywnym, prawie bezbłędnym łączeniu dokumentów, relacji i autorskiej narracji w jedną frapującą całość.
Tadeusz Jurga
(z recenzji dla wydawcy)