Gra Luthiena

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karmazynowy Cień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Luthien's Gamble
837150795X
Pablos

Tom drugi trylogii "Karmazynowy Cień". Młody szlachcic Luthien Bedwyr stoczył już bój z niegodziwym księciem Montfort. Teraz rozpoczyna się walka o wolny Eriador. Wyswobodzona twierdza Montfort odzyskuje prawdziwą nazwę, Caer MacDonald, ale Luthien i jego towarzysze, "rabuś-niziołek" Oliver de Burrows, piekna Katerin O`Hale, nieustraszona półelfka Siobhan i dowodzący krzatami Shuglin nie maja czasu na świętowanie. Wprawdzie biorący udział w rewolucji ludzie, elfowie i krzatowie zdobyli miasto, lecz ich zaprzysięgły wróg, demoniczny król-czrnoksiężnik Greensparrow, podbił prawie cały świat. Aby spacyfikować "mało znaczące ekscesy", wysyła on liczącą jedenaście tysięcy zawziętych cyklopowych żołnierzy dywizję Gwardii. Jest ich znacznie więcej niż obrońców Caer MacDonald. Na dodatek jeśli buntownicy przechytrzą królewską armię, ich zwycięstwo uwolni przerażającego demona. Dopiero to będzie oznaczać prawdziwe kłopoty.

| 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Jedna z gorszych powieści fantasy, jakie czytałam (i nie, wcale nie dlatego, że nieopatrznie zaczęłam od środka cyklu; *wojownicze spojrzenie*). Przeważającą część "Gry Luthiena" stanowią opisy bitew, natomiast emocje i przemyślenia bohaterów spychane są na drugi plan, co sprawia, że postacie wydają się wyłącznie wojennymi kukłami, nie ludźmi z krwi i kości. Zabrakło mi uczuć w tej książce. Zabrakło mi duszy.

christi | 2010-09-15

Fantasy i to z wyższej półki.
Fabuła prosta: wybieramy swoją ikonę, która doprowadza do wojny. Ikona psuje krew wrogowi i w końcu happy end. Wplatamy w to skomplikowaną miłość i namiętny romans z elfem. Banalne? No może trochę, ale książka napisane jest naprawdę dobrym językiem, pełnym humoru, ale też znajdziemy tam ciekawe wartości i wiele cytatów godnych uwagi.
Polecam ;)

Dreddenoth | 2015-09-22
Przeczytana: 16 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga cześć jest niezła sama walka wykracza teraz za mury Caer McDonald a tym samym nabiera tępa. Rozbito gwardzistów imperialnych no ba ale tym, razem podbijają nie Eriadojskie miasto. wszystko idzie zbyt łatwo podbicie muru bez walki, podbicie Princetown a co dziwne przekręt Oliwera się udał aż za dobrze. Ktoś we wcześniejszych opiniach pisał że za mało miłości i uczyć a dla mnie jest ich tu ąz za dużo... Wątek Katrin i Luthiena psuje obie silne i niezależne postacie. Miła księga do poczytania

morning | 2016-03-20
sechu | 2016-01-12