Waszyngton

Seria: Biblioteka Bestsellerów
Wydawnictwo: Muza
Washington D.C.
bookworm

"Waszyngton" G. Vidala - utwór zaliczany do najwybitniejszych osiągnięć amerykańskiej powieści polityczno-obyczajowej - to barwny obraz specyficznego stylu życia stolicy USA, a zarazem doskonały portret amerykańskiej sceny politycznej lat trzydziestych, czterdziestych i pięćdziesiątych, czyli w okresie Nowego Ładu, II wojny światowej i maccartyzmu. Galeria interesująco nakreślonych postaci, walka polityczna, korupcja, kariery i upadki, miłość i namiętność składają się na wartką fabułę tej bogatej poznawczo i pasjonującej powieści.

źródło opisu: Muza, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mm8371 | 2014-09-20
Przeczytana: 20 września 2014

Ja na dzień dobry chcę powiedzieć do widzenia
I nie chcę z wami mieć już więcej do czynienia
Intuicja mówi mi, żeby nigdy wam nie wierzyć,
Uciekać szybko stąd, jeśli chce się przeżyć

Na pewno nie jest to książka wybitna,choć nazwanie jej czytadłem byłoby krzywdzące.Ambicje autora były większe...Temat?Polityka pokazana od wewnątrz,okraszona sporą ilośią nietypowych historii miłosnych o rożnych konfiguracjach i preferencjach na tle burzliwych histrorii świata i USA...Hmm...i tak...dowiadujemy się ,że polityka to okrutna , bezwględna i cyniczna gra ,gdzie na szczyt docierają jednie ci dla których władza jest celem sanyn w sobie,i ci którzy nie cofną się przed żadnym skurw...Super,dzięki za uświadomienie...Co jeszcze? Seks i miłość to nie to samo...Tyle nauki i mądrości.Mimo to książka momentami zaskakuje rytmem,klimatem,dynamiką.Niestety ..język,porównania,przenośnie czasem wręcz żenujące... czytajcie na własną odpowiedzialność.

thinktwice | 2013-08-24

Książka, na którą natknęłam się przypadkowo we własnym domu. Byłam do niej nastawiona dość sceptycznie, jednak po mimo początkowych wątpliwości, nie rozczarowałam się. Książkę czytało mi się lekko, a fabuła przeplatana polityką, romansami, życiem codziennym mieszkańców Waszyngtonu, szczerze mnie wciągnęła. Uważam, że to dobra i ciekawa powieść obyczajowa, warta uwagi.

hgfhghf | 2016-09-29
Iwona | 2015-10-16