Grzybojad

Seria: Fantastyka i Groza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
El hombre de los hongos
bookworm

"Grzybojad" - mikropowieść znanego polskiemu czytelnikowi ("Meksykański karnawał", "El Bordo") współczesnego pisarza meksykańskiego. Jest to utrzymana w konwencji baśniowo-magicznej opowieść młodej dziewczyny, która żyjąc na hacjendzie blisko tajemniczego i groźnego świata przyrody, przenosi prawa nim rządzące na stosunki domowe. Czytelnika tej książki urzec może nie tylko świeżość i...

Czytelnika tej książki urzec może nie tylko świeżość i subtelność przeżyć bohaterki, ale sama kompozycja utworu, w której w sposób mistrzowski przemieszano elementy świata realnego i fantazji.

Arturion | 2017-01-01

Niewielka i niepozorna książeczka wydana w prestiżowej serii. Dlaczego? To naprawdę trzeba przeczytać. Rzecz jest głownie o naturalnej godności. Prócz ludzi wchodzą też w grę grzyby i - zwłaszcza - jaguar. Grzybojad to taki prowincjonalny (brazylijski?) zawód ubogich ludzi. Coś w rodzaju podczaszego u genezy tej funkcji. Trzeba zjeść grzyb, by Wielcy Państwo mieli pewność, że nie jest trujący. Zarabia się nieźle, ale z reguły krótko.
Tu mamy problem w pigułce. Bardzo dobrze pomyślane, skomponowane i napisane.
Smacznego...

KSP | 2013-05-07
Przeczytana: 2000 rok

Minimum tekstu, maksimum uroczej przewrotności dającej do myślenia :)

żabka | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Jest to dosyć krótka historia, bo zawarta na 60 stronach. Jednak jest to w zasadzie bajka tyle, że dla dorosłych. Nam dorosłym czasem też trzeba coś wytłumaczyć poprzez bajki i tutaj mamy idealny przykład. Bardzo ciekawa

olaf2009 | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Świetna. Szokująca.

Dorota | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: październik 2012

Nie jestem zwolenniczką tego typu literatury.

Jülka | 2016-11-16
Na półkach: 2016, Przeczytane