Atlas Dawnych Cywilizacji

83-87634-10-7
cywilizacja
historia
Michał

... Autor ukazuje upadki cywilizacji jako historyczną konieczność. Owa przeszłość pełna zapomnianych idei i prawd, dziś podobnych do gwiazd, wskazuje nam z pewnością na kruchość świata, którego poznanie nie jest łatwe. Czy możliwe byłoby jednak uproszczenie zwykłego odczytania przeszłości, historii tych ludów? To właśnie starają się uczynić w przystępny sposób wydawcy tej książki, nawet jeśli przeszłość nie jest tak prosta, a inskrypcje na kamiennych i marmurowych stronicach ciągle pozostają zagadką stanowiącą chlubę muzeów.

Michał | 2010-08-04
Na półkach: historia, Posiadam, Przeczytane