Historia Wojen

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Militaria wojskowość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The times history of war
83-7319-225-5
wojna
historia
Michał

"Historia wojen" Ilustrowana historia sztuki wojennej świata od czasów cywilizacji starożytnych do XXI wieku. Ilustrowana 336 mapami i diagramami oraz 150 fotografiami. Historia wojen ukazuje rozwój sztuki wojennej od czasów cywilizacji starożytnych do początków XXI wieku. Sposób w jaki walczyły narody kształtowany był przez czynniki: poltyczne, ekonomiczne, społeczne, religijne, kulturalne, technologiczne, a nawet klimatyczne. Książka zwraca uwagę na wyniki niektórych wojen, o których decydowały zupełnie niewojskowe elementy, a także na wojskowe czynniki, które miały głębokie polityczne i społeczne konsekwencje.

Marcin J | 2012-11-16
Na półkach: Przeczytane, Historia