83-7180-686-8
Wady, mężczyzn
poradniki
dona

Adresatem tej książki są naturalnie kobiety. Została napisana w wyniku wieloletnich doświadczeń i wnikliwych obserwacji poczynionych przez autorkę. Nie kierowała nią animozja do panów, zawiść ani zazdrość. Głównym przesłaniem "Wad mężczyzn" jest budowanie pomostu pomiędzy kobietami i mężczyznami, zwłaszcza tymi, których łączy fascynacja, a jednocześnie dzielą nieustanne konflikty i którzy... żyć bez siebie nie mogą. "Jest to książka oczywiście pisana z myślą o kobietach. Do Was się zwracam i Wasz - czyli nasz, kobiecy - punkt widzenia przyjmuję. Nie chcę być obiektywna, bo obiektywność w rozważaniach na tak gorący temat oznacza sztuczność albo fałszywą obojętność. Nie chciałam, żeby z moich obserwacji powstała książka pisana żółcią, a to - z dwóch powodów. Po pierwsze - wady mężczyzn w znacznej części nie są przez nich zawinione: tak ich wychowano i w takiej wyrastali kulturze, że z wieloma spośród posiadanych przez nich cech nam, kobietom, trudno żyć. A po drugie - obserwowanie wad bez złości i z poczuciem realizmu stwarza nadzieję na lepsze wspólne życie."

sharifa | 2014-07-01

Krótka, w sam raz np. do poczekalni, kiedy czeka się na wizytę u lekarza. Niewiele wniosła do mojej wiedzy o życiu (czy też bardziej konkretnie - o mężczyznach), ale jeżeli ktoś czuje się totalnym żółtodziobem w tej kwestii to być może lektura się mu spodoba.

przejdzmynaTy | 2016-11-15
Meowth | 2016-01-29