Tydzień w Antoninie

Wydawnictwo: Czytelnik
Chopin, muzyka, kompozytorzy
historyczna
Krzysiek

Opowieść o Chopinie w stylu historyczno-fabularnym.

Witoldo | 2012-07-23

Sympatyczna ramotka napisana przez mało znanego pisarza. Powinien ją przeczytać każdy miłośnik muzyki, który interesuje się również biografią Chopina. To opowieść o tygodniowym pobycie młodego kompozytora w pałacyku myśliwskim w Antonienie (w niezmienionej formie pałacyk istnieje do dzisiaj)niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. W tle opowieści o Chopinie, echo słynnej miłości księżniczki Elizy Radziwiłłówny do Wilhelma następcy tronu pruskiego.
Powieść daje też wyobrażenie o życiu berlińsko-antonińskiej linii Radziwiłłów z początku XIX w. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji trochę jak "polska Jane Austen". Warto przeczytać.

Alieonora | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane