The Shadow of the Lynx
Barbara

Ojciec Nory wyjechał do Australii, aby szukać złota. Niestety, zamiast bogactwa znajduje śmierć. Dziewczynę na odległy kontynent sprowadza przyjaciel ojca nazywany Żbikiem, obdarzony nieodpartym urokiem i tajemniczym magnetyzmem. Po Norę przyjeżdża do Anglii jego syn.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Małgorzata48 | 2012-05-07
Przeczytana: 2008 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tytułowy Żbik, jako młody człowiek mieszkał w Anglii, przed laty został odrzucony przez rodzinę bogatej panny. Oskarżony o kradzież rodzinnych klejnotów został skazany na wiele lat więzienia i zesłany do Australii do kolonii więziennej. Po latach Żbik, dzięki wielkiej pracowitości, ambicji i ożenkowi z córką swego zwierzchnika, staje się bardzo bogatym, wpływowym człowiekiem i głową rodziny ( ma córkę i syna,ale żona umiera młodo).
Po śmierci wspólnika i przyjaciela, Żbik wysyła do Anglii swego syna , aby przywiózł Norę, córkę przyjaciela, którą obiecał otoczyc opieką. W długiej morskiej podróży między Norą a synem Żbika ( zapomniałam jego imienia -sorry)nawiązuję się sympatia a nawet miłośc. Przyjazd do Australii i spotkanie ze Żbikiem są dla Nory początkiem nowego życia, wielkim, ciekawym doświadczeniem. Żbik jest bardzo przystojnym mężczyzną w sile wieku, apodyktycznym i bardzo zdecydowanym, obdarzonym magnetycznym urokiem, charyzmą przywódcy. "Gdybyś go zobaczyła,...

gagatkowa | 2012-04-22
Przeczytana: 30 grudnia 2002

Romans, romans, romans... nic ponadto... a na oczy innych nauczyłam się patrzyć jeszcze jako mała dziewczynka, ale teraz pamiętam tylko te zdecydowanie wyróżniające się jakich nie spotkałam. Zastanawiałam się od czego zależy kolor oczu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam czym jest genetyka. Zdecydowanie bardziej od oczu interesują mnie dłonie.
No proszę dodaję jedną gwiazdkę. W zeszłym roku podarowałam trochę książek sąsiadce. Nic nie mówiłam, tylko od tak dałam. Od niej te książki trafiły do drugiej sąsiadki.Tuż po moich urodzinach w 2012 roku przyszła do mnie i zapytała, czy czytałam?
Dodaję jeszcze jedną Gwiazdkę, bo Victoria Holt podobno sprzedała powieść, która wydaje się nie ma polskiego tłumaczenia, a była najlepiej sprzedającą się w historii harlequinów, aż marzy mi się ją przeczytać. Mam tu na myśli tytuł Beyond the Blue Mountain.

Beata | 2015-07-23

Jak na możliwości tej autorki, to książka jest słaba. Zbyt rozwlekła, nie można też powiedzieć żeby jakoś specjalnie wciągała. Można przeczytać, ale to nic specjalnego.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2008 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

emisiaszymek | 2017-05-18
Laris | 2017-05-14