The Spring of the Tiger
Barbara

Tragiczny ciąg wydarzeń wyrywa Sarę ze spokojnego dzieciństwa i zmusza do zamieszkania w starej posiadłości rodu Ashingtonów. Następnie los prowadzi ją na daleki Cejlon, gdzie na plantacji herbaty czeka nieznana, przyrodnia siostra. Lecz na wyspie jest jeszcze ktoś, kto z niewiadomych powodów próbuje zniszczyć Sarę. Czy gra toczy się o spadek? Czy może o najcenniejsze perły świata - słynne perły Ashingtonów?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wiejskifilozof | 2015-03-24

Bardzo, ale to bardzo mocno lubię takie książki.
Mamy tu opis i Anglii,ale co mi się najbardziej podobało to niezwykła opowieść o Cejlonie.
Bohaterka, młoda Angielka.Zabiera nas w podróż, na tę piękną wyspę.
Opisy wyspy, są bardzo dobre.Może nie jakieś rewelacyjne. Lecz mogą być.
Dobrze oddają życie w tamtym klimacie.
Ta książka, to nie tanie romansidło, lecz książka, gdzie czytelnik i czytelniczka,znajdzie i romans i tragedię i przygodę.
Ale muszę coś napisać:otóż anakonda nie żyję na Cejlonie.
A babirusa pochodzi z Celebesu.
Uważna osoba znajdzie te błędy.

gwiazdka | 2013-06-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Pierwsza cześć książki była dość nudna- może za mocne słowo- ale nie wciągnęła mnie całkowicie. W połowie akcja rozkręciła się, za to pod koniec już było bardzo ciekawie, chociaż dość przewidująco. Zakończenie zaskoczyło mnie tylko w maleńkim stopniu. Za to bardzo podobało mi się solidnie zarysowana postać głównej bohaterki, pozostali bohaterowie może w mniejszym stopniu, ale również dobrze zostali scharakteryzowani. O samej treści nie będę pisać, na okładce zdradzono już i tak wydaje mi się za dużo. Ogólnie chyba bardziej jest to romans z domieszką sensacji. Oceniłam powyżej przeciętnej, czegoś mi jednak tu brakowało, co stanowi o wyjątkowości książki.

Kacha | 2012-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

Kto by pomyślał.. ja w życiu bym nie przypuszczała że tak książka tak mnie wciągnie, tak porwie. Pani Holt, o ilę się nie mylę, znana jest z pisania kryminalnych romansów. Czy to też był romans? Dla mnie nie. Dla mnie to był gładko poprowadzony thiller w angielsko-cejlońskich klimatach, pachnący herbatą, magią i zabobonami. I dżunglą.

Mirime | 2011-07-29
Przeczytana: 14 lipca 2011

Książka jak dotąd jedna z moich ulubionych. Na początku ciężko mi się ją czytało, z pozoru była nudnawa. Jednak dalsze wątki w pełni rekompensują ten wstęp. Mało tego, im dalej czytałam, tym to jej dzieciństwo się rozmywało, jakby było odbyło się w innym życiu. Oczywiście ulubioną częścią jest wyjazd na Cejlon. Dzieje się tam dużo, czuje się wręcz klimat dżungli. Książka, która nie należy do wyciskacza łez (może pod koniec) tylko do prawdziwego szarpacza emocji. W pewnym momencie czytałam i się złościłam.. dużo wrażeń, mogłabym się tam przeniesieć jeszcze raz :)

| 2016-04-12

Świetna! Świetna! Świetna!
Ta książka to duże i naprawdę pozytywne zaskoczenie.
Wciągająca i trzymająca w napięciu (momentami bardzo mocno!), a to wszystko przez doskonale zarysowane postaci, fabułę i nieoczywiste zwroty akcji.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2007 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

Fairytalea | 2015-05-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Wspaniała! Czytałam ją ponad dwa lata temu a nadal wracam do niej myślami i czuję świetnie oddany klimat dżungli, w której dla Sary skończyła się bajka, a zaczęła tajemnicza gra o poznanie tego, któremu oddała rękę.. pierwszą część książki słabo pamiętam i czuję, że chciałabym sięgnąć po tę książkę raz jeszcze :)

ojanna76 | 2016-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2016