Niedobrana para

An Unequal Marriage
83-7255-228-2
jane, austen, emma, tennant
Barbara

ostatnich stron powieści Emmy Tennant "Pemberley", która stanowiła kontynuację arcydzieła Jane Austen "Duma i uprzedzenie", mogliśmy się dowiedzieć, że małżeństwo Elżbiety i pana Darcy oczekuje narodzin potomka. Jednakże lata płyną i oto w Niedobranej parze dwoje ich dzieci wkracza już w wiek młodzieńczy. Piękna i rezolutna Miranda jest dystyngowaną młodą damą i idealną córką - niestety, to nie ona, lecz daleki od ideału jej brat Edward ma być dziedzicem rodzinnego majątku. Istnieje groźba, że Pemberley przejdzie w obce ręce...
Błyskotliwe obserwacje psychologiczne, podszyty lekką ironią humor i wspaniały zmysł szczegółu autorki czynią z nowej powieści Emmy Tennant rozkoszną lekturę

SnowWhite555510 | 2015-04-28

Dno, totalna kpina... Mam tak wiele zastrzeżeń do tej książki,ze aż nie chce mi się ich wszystkich wymieniać. Jest tyle niespójności, niemożliwie głupich wyjaśnień brak jakiejkolwiek wiedzy na temat manier, historii i nie wiem jeszcze czego w czasach Lizzy.

Izabela Fiedorowicz | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Hmmm... w sumie co mogę na ten temat napisać? Autorka próbowała nadać akcji i wyszło, co wyszło. Fabuła owszem, jest wciągająca, ale tak jak w poprzedniej książce brakuje mi oddania charakteru tak wyraziście, jak robiła to Jane Austen.

Alicja | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Hymm... tak siedzę i myślę co napisać, na temat tej pozycji. Fakt historia głównych bohaterów została przedstawiona do końca. Losy pozostałej rodziny, chyba jeszcze dokładniej opisane. No właśnie, niby wszystko jest, niby wszystko jasne, a ja mam problem napisać coś co pozwoli innym podjąć decyzję czy przeczytać tą pozycję.

Po przeczytaniu "Niedobranej Pary" mam wrażenie, że autorka chciała jak najszybciej skończyć pisać. Brakowało mi w tej książce zagłębienia się w temat Lizzy i Pana Darcy'ego, dokładniejszego opisania ich relacji, jakichkolwiek rozmów i dialogów (jakieś były, ale naprawdę nie wiele). Autorce chyba bardziej podobali się wszyscy inni bohaterowie przede wszystkim Pan Collins i ciotka Lady Katarzyna de Bourgh.

Dawno nie miałam takich nieokreślonych uczuć do przeczytanej książki. Dla szacunku dla Pani Jane Austen i jej talentu coś mnie urzeka w kontynuacji stworzonej przez Emma Tennant, ale sama twórczość Pani Tennant daleko odbiega od poziomu i klasy Pani Jane...

cariad | 2016-11-06
ilona | 2016-10-31