Morderstwo manipulowane

Tłumaczenie: Tadeusz Ostojski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kobra". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: SAWAPRESS
Ein manipulierter Mord
83-7040-002-7
piotrex

Zaczyna się jak pospolity kryminał. W dalszej fazie jednak stopniowo odkrywamy całą misternie utkaną intrygę i manipulację.

Wciągająca i mądra pozycja w dorobku pisarza znanego przede wszystkim z rozliczeniowych książek umieszczonych w realiach okresu istnienia III Rzeszy.

Karolina Arkuszewska | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014

Autor używa wyszukanego słownictwa, co świetnie idzie w parze z opisami, ale nie służy dialogom. Wyszły kompletnie nierealistycznie i sztywno. Wielkiej, obiecanej przez opis, intrygi się nie dopatrzyłam. Ledwie kilku niedomówień. Od początku też wiadomo "kto zabił", a przynajmniej zagadka nie należy do najtrudniejszych. Same powody do niskiej oceny, a jednak było w niej coś urzekającego. Zbyt wiele nie warto się po pozycji spodziewać, ale widać w niej mocny warsztat autora.

Sławomir | 2013-11-02

Mistrzowsko napisana. Fajny, kliniczny, chłodny klimat. Niczym niemieckie new wave. Bardzo miło się czytało i pamiętam tą książkę dość dobrze mimo, że czytałem lata temu.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Mnie jednak tym razem Kirst nie zachwycił. Książka mnie nie wciągnęła. Przeczytałem, bo zacząłem. I to by było na tyle.

Ewusia221 | 2014-06-14

Rozczarowanie - inna niż wszystkie książki autora

Frederik | 2016-07-25
Przeczytana: 20 lipca 2016

Kryminał w stylu niemieckim, ale miło siŁ czyta.

kubelot | 2016-04-20
Na półkach: 2016, Przeczytane