Błyskawiczne dziewczyny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Blitzmädel
83-11-07822-X
piotrex

Wojna zmierza ku końcowi. W południowych Niemczech, w nowoczesnym i tajnym centrum łączności, pojawiają się kobiety z Ochotniczej Służby Łączności, zwane „błyskawicznymi dziewczynami” od znaku łączności, którym jest błyskawica. Ich przyjazd powoduje niemałe poruszenie, zwłaszcza wśród męskiej obsługi stacji. Widoczne jest już zmęczenie wojną, trwającą prawie 6 lat. Niektórzy jednak bardzo...

Widoczne jest już zmęczenie wojną, trwającą prawie 6 lat. Niektórzy jednak bardzo poważnie biorą rozkaz Hitlera o „walce aż do piętnaście po dwunastej”.

Książka jest przede wszystkim hołdem dla dzielnych kobiet, które podjęły się podczas wojny trudnej służby w fabrykach, łączności i w szpitalach polowych.

Angelika Kurek | 2016-07-25

Okładka sugeruje, że w środku jest nieco "ostrzej" niż w rzeczywistości jest.
Osobiście unikam książek i filmów o tematyce wojennej... ale ta mi się podobała,
to nie jest typowy utwór traktujący o cierpieniu i krzywdzie, tu znajdujemy się zupełnie z drugiej strony...
Zupełnie niespodziewane zakończenie sprawia, że książka jest jedną z tych które na dłuuugo zostają w pamięci.

zaki | 2011-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Książka mnie lekko rozczarowała. Jest w niej bardzo mało informacji na temat służby niemieckich kobiet podczas II Wojny Światowej. Zamiast tego dużo podchodów, małych romansików i wielkich miłości. Jedynym plusem książki jest jej zakończenie.
No, ale może ja po prostu nastawiłam się na inny rodzaj lektury.

Erttuli | 2012-05-06

Książka cała niezbyt mnie zachwyciła, jednak zakończenie jest niezłe, na długo zapada w pamięci.

mila1982 | 2014-05-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

dzięki bardzo eleganckiej okładce, wiedziałam czego mogę się spodziewać. Zyczyłabym sobie więcej seksu, aczkolwiek i tak było ekstra.
Pierwsza moja książka Kirsta, a już wiem, że nie ostatnia.

krycha21 | 2012-10-24
Przeczytana: 24 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

zakończenie.

Frederik | 2015-01-06
Przeczytana: grudzień 2014

Kirst jak zwykle dobry. Jedna z wielu Jego książek, które przecztałem. Akcja zaczyna się sielankowo, niepozornie i rozkręca się coraz gwałtowniej w miarę czytania. Zakończenie dramatyczne, jak w większości książek tego autora.

Kawalerzystka | 2016-10-20
zbyszek71 | 2016-09-30