Moskity

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Amerykańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przedświt
Mosquitoes
83-85081-68-2
klasyka

Rysiek_ | 2013-11-05

Początkowo czytając tą książkę nie mogłam pojąć, dlaczego wszyscy mający o niej jakiekolwiek pojęcie ludzie dziwią mi się, że czytam to z taką przyjemnością i uwielbieniem. Bardzo przywiązałam się do bohaterów, wypisałam tonę cytatów i kiedy tylko odkładałam książkę marzyłam o tym, co może się stać w dalszym jej ciągu. Myślałam wtedy o wielu rzeczach, które mogą się przydarzyć bohaterom, choć zadowoliłabym się i mnogością innych rozwiązań - uszczęśliwiły by mnie nawet bardziej. Ale to, w jaki sposób autor potraktował epilog... Nie chcę go obrażać, więc chyba po prostu spuszczę zasłonę milczenia na ten temat. Choć nawet tam znaleźć można było jakąś wartość (cytując dosyć luźno): "pod bramą z krzyżem i wypisaną dewizą leżał żebrak, niańcząc w ręce skórkę chleba" - ten obraz ukradł moje serce.
Podsumowując więc, nie mogę powiedzieć, mimo tego zakończenia, strasznie i potwornie masakrującego całość, żebym nie ceniła Faulknera i nie uważała go za dobrego pisarza. Była to moja pierwsza...

Elena | 2014-06-04
Przeczytana: październik 2014