Zamiana

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 16)
Wydawnictwo: Da Capo
The Heiress
Zamiana
dona

Jamie Montgomery, ubożały angielski arystokrata epoki elżbietańskiej, wiąże duże nadzieje z zadaniem, którego się podjął dla ratowania rodzinnych finansów. Na zlecenie najbogatszego człowieka królestwa ma eskortować córkę krezusa do zamku jej narzeczonego. Jamie nie musi robić wiele - wystarczy, że rozkocha w sobie Axię, dziedziczkę niewyobrażalnej wprost fortuny. Wydawać by się mogło, że dla mężczyzny tak przystojnego jak on to pestka... Nic bardziej mylnego! Axia, wbrew oczekiwaniom Jamiego, wcale nie jest nieśmiałą, rozpieszczoną istotą, lecz dziewczyną zdecydowaną za wszelką cenę nacieszyć się wolnością, zanim poślubi nieznanego mężczyznę, którego wybrał dla niej ekscentryczny ojciec. To piekielnica, bezczelna i nieznośna. Wkrótce okazuje się jednak, że nawet najbardziej zjadliwe słowa padające z ust tej niezwykłej dziewczyny są dla Jamiego jak słodki nektar...

Justyna Antoniewicz | 2015-05-06

Fajny i przyjemny romans przeżyłam przygody niesamowite, ciekawe...z bohaterami, z przyjemnością przeczytałam.
Świetna fabuła historia dziedziczki Axi, który ojciec wybrał dziewczynie bogatego młodzieńca żeby wydać ją za mąż.
Wcale nie wydaje się rozpieszczona, kapryśna zdecydowana bardzo jest pragnie nacieszyć się wolnością, z nikim nie chce być.
Uwielbiam czasem coś fajnego przeczytać dla urozmaicenia!!!

domka14 | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Axia jest dziedziczką wielkiej fortuny. Ojciec wybrał dla niej bogatego męża, którego za kilka tygodni poślubi. Nieoczekiwanie spotkanie z Jamsem sprawi, że zamieni się miejscami ze swoją kuzynką Frances. Podczas eskorty do narzeczonego, jest zwyczajną kobietą jaką zawsze chciała być.
Bohaterka wydaje się małym diabełkiem jak zdrobniale określa ją Jamie, drapie, bije, snuje intrygi, robi wszystko na co przyjdzie jej ochota. Z drugiej strony dobrocią dla innych i ciekawością świata zdobyła miłość przyjaciół Jamiego, nie zauważając, zaciekawienia i zazdrości z jego strony.
Autorka ukazuje dwa oblicza ludzi, zwracając dobitnie uwagę nie na wygląd zewnętrzny i status społeczny lecz na wnętrze. Powłoka nie daje nam prawa oceniać człowieka, robią to jego słowa i czyny.

eve | 2014-01-11

Fajna książka. Nie zawsze zimna kalkulacja wygrywa. Ważne jest to by przez życie przejść z kimś kogo się kocha i szanuje.

Książka dobra. Momentami naiwna,ale to jednak cecha gatunku:)Dobrze się ją czytało.

Ameran645 | 2012-10-31

książka jak najbardziej wciągająca, a główna bohaterka podobała mi się najbardziej mimo jej charakteru który doprowadziłby co którego do pasji.

Adrianna | 2017-01-07

Uknuta podmiana, może okazać się niezbyt dobrym pomysłem.

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 27 września 2010

"Axia otworzyła usta, ale zaraz je zamknęła." (Da Capo)

niquesati | 2017-03-06
Paulina | 2017-01-31