Rycerze Boga. Zakon Templariuszy i Saraceni

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-11570-5
historia

Rycerski sułtan Saladyn, piękna królowa Sybilla, owiani tajemnicą Templariusze... Dzieje krain podbitych w XI wieku przez Europejczyków na Bliskim Wschodzie są jak baśnie z tysiąca i jednej nocy. Bajka dobiega jednak końca po kilkudziesięciu latach świetności, gdy chrześcijańskie królestwa, księstwa, hrabstwa i baronie zaczynają się kruszyć, agonia potrwa do początków XIV wieku. Czy mogły przetrwaća Książka nawet nie stawia takiego pytania. Po prostu bada okoliczności i uwarunkowania, w których doszło do przełomu bitwy pod Hittin w 1187 roku, gdy Saladyn po raz pierwszy zadał druzgocącą klęskę intruzom z Europy i zapoczątkował stopniowy upadek państw krzyżowych.

Jarmo | 2011-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2011

Książka rzetelna i napisana bardzo przystępnym językiem. Troszkę niespójna i treść często niepasująca do tytułu książki. Bardzo fajny opis bitwy pod Hittin.

tomasz | 2016-02-01
Snifferson | 2015-08-09