Uwiedziona

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "James River". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
River lady
Uwiedziona
dona

Leah wychowała się na walącej się farmie, z gromadą rodzeństwa i ojcem szaleńcem, mając w sercu jedno marzenie: być kimś dla Wesleya Stanforda. Gdy przez przypadek zachodzi z nim w ciążę, nawet nie przypuszcza, że zostanie jego żoną, niechcianą żoną. Gdy z pomocą przyjaciół męża przemienia się z brudnej i zawszonej dziewczyny w piękną, zadbaną kobietę, wyruszają w podróż do innego stanu z ukochaną uprzednią narzeczoną męża. Czy mąż doceni ją? "Oszustka", "Uciekinierka" oraz "Uwiedziona" opowiadają o trzech mężczyznach, przyjaciołach, którzy się razem wychowali. Każda z książek opowiada inną historię, jednak imiona bohaterów przewijają się we wszystkich trzech tytułach.
Naprawdę świetna książka, serdecznie polecam zarówno młodym jak i starszym czytelnikom. Autorka we wspaniały sposób opisuje sceny miłosne, robi to z taką dokładnością, iż czytelnik wczuwa się w role kochanków. Poza tym fabuła ksiąki, tło, przygody głównej bohaterki, jej hart ducha, a przede wszystkim umiejętności pisarskie autorki zaważyły na tym że powieść jest zaliczana do najlepszych romansów w skali światowej. Gorąco zapraszam do przeczytania tej książki, bo naprawdę warto. Jeszcze nie spotkałam się z negatywną oceną tej książki.

boziaczek | 2012-06-26

Jeden z lepszych romansów jakie czytałam. Fabuła bardzo ciekawa, nie można się oderwać!

PerAmarti | 2014-02-18

Dobrze jest czasem przeczytać romansidło. Jestem i zawsze byłam takiego zdania. "Uwiedziona" to jedna z tych książek gatunku, do której lubię wracać. Poczucie humoru autorki rozłożyło mnie na łopatki. Poza tym romans ten ma wiele intrygujących momentów, a po przeczytaniu pozostaje miłe uczucie, że zrobiło się dla umysłu przyjemną chwilkę czasu na "oddech". A potem przychodzi ogromny apetyt na zabranie się za ambitne, prowokujące do myślenia lektury. I dlatego - warto.

Amoretta | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Leah to dziewczyna o złotym sercu i wychowana w wielkiej biedzie. Ojciec ją bije i poniża. Wychowuje jak umie młodsze rodzeństwo. Starsza siostra wolała zostać prostytutką niż znosić takie życie. Czasami chodzi do siostry, trochę zje. Tam spotyka swoje marzenie - mężczyznę z wyższej sfery. Kocha go skrycie, a gdy on zechciał uprawiać z nią seks jest szczęśliwa. To nic, że bolało, to nic, że rzucił jej pieniądze na koniec i skomentował MAM NADZIEJĘ ŻE CHOĆ TAM JESTEŚ CZYSTA.Dramat się zaczyna, gdy Leah jest w ciąży, a ojciec rzuca ją przed ołtarz Stafordowi w dniu jego ślubu. Mężczyzna ją poślubia i znika. Jego rodzina próbuje zrobić damę z poczwarki. Zawszona, brudna, zabiedzona. Poroni, bo jest zagłodzona. Jej życie jest pasmem udręki. Ukochany jej nie chce, mimo, że zmienia się w damę. Wyjeżdża razem z trzema mężczyznami, mężem i jego niedoszłą żoną, aby gdzieś nA zachodzie wziąść rozwód i rozstać się. W miarę podróży jednak mężczyzna porównuje Leah z wyniosłą narzeczoną i...

książek: 1991
kryptonite | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013

Gdyby autorka tak nie kombinowała z fabułą, dodając niepotrzebne wątki i kończąc niektóre, to nawet można byłoby nazwać tę pozycję lekką, łatwą i przyjemną. A tak mamy zbyt pogmatwaną historię jak na romans - a zapowiadało się na dobrą opowieść, idealną na relaks...

ZakochanaOna | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Urzekła mnie, ot co. Książka, która daje wiarę w to, że nie tylko księżniczki i bogate panny mają prawo do szczęścia. Główna bohaterka jednak musiała te szczęście okupić wieloma przykrościami ze strony małżonka. Zauważyłam, że w romansach historycznych każdy główny bohater jest lekko irytujący, przez co mniej idealny, ale na swój grzeszny sposób bardzo pociągający. Wesley okropnie mnie denerwował, nie tylko swoim zapatrzeniem w kruchą i delikatną pannę Shaw, ale także brakiem jakiegokolwiek szacunku do Leah. Często zachowywał się jak pies ogrodnika, sam nie chce, lecz innemu też nie da. Trzeba jednak przyznać rację autorce, bo czy w rzeczywistości mężczyźni nie zachowują się właśnie w ten sposób? Cała powieść bardzo przypadła mi do gustu, jedyny drobny minus dałabym za końcową fabułę, wydawało mi się to kompletnie niepotrzebne, choć nie wpłynęło zbyt niekorzystnie na całą książkę. Uważam, że jest to pozycja, którą każda prawdziwa romantyczka powinna przeczytać :)

irukanji | 2016-06-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Dobra do połowy, niestety później traci lekkość, historia staje się przekombinowana i nużąca. Szkoda.

Kasjopeja | 2011-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2011
beti1707 | 2013-07-22

przepiękna książka, uważam ją jako jedną z lepszych, które dotychczas czytałam. Wciąga od samego początku, oczywiście jest moment kiedy się ciągnie ale to tylko chwila i znowu nabiera tępa :) Warta przeczytania, zawiera trochę pikanterii :D

betiii | 2012-03-29

przepiękna książka, uważam ją jako jedną z lepszych, które dotychczas czytałam. Wciąga od samego początku, oczywiście jest moment kiedy się ciągnie ale to tylko chwila i znowu nabiera tępa :) A co najważniejsze ma happy and :)

wazka1604 | 2016-04-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czytałam z wypiekami na twarzy jako młoda dziewczyna