Ujarzmienie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rodzina Peregrinów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The Taming
Ujarzmienie
dona

Ujarzmienie...? Ujarzmiona...? A może... ujarzmiony? Kiedy się poślubia kobietę dla posagu, wystarczy tylko odciąć ją od świata i do woli korzystać z jej majątku. Takie były mniej więcej plany Lorda Regana, gdy decydował się ożenić z Lady Lianą, krórej majątek miał mu wreszcie pomóc w pokonaniu odwiecznych wrogów Peregrinów. Średniowieczne zwyczaje pozwalają oczywiście mężowi na takie postępowanie. Średniowieczne zwyczaje tak, ale świeżo poślubiona żona, która od małżaństwa oczekuje znacznie więcej - nie.

goja777 | 2014-03-03

Uwielbiam Romanse Jude Deveraux :) Ujarzmienie była jedną z pierwszych jakie czytałam i chociaż było to dawno zapadła mi w pamięć :) Pamiętam taki moment jak ( gł. bohaterka ) podpaliła łóżko męża na którym ,bodajże, był ze swoją kochanką hehe O ile sobie przypominam ta książka była pełna humoru :) Kocham takie powiązania w romansach jak : namiętność , miłość + humor ;) Coś pięknego !

Arlenn | 2014-06-18
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Jeden z moich ulubionych romansów historycznych. Zawsze wspominam go z szerokim uśmiechem na ustach i często do niego wracam. Tyle tam było świetnych, przezabawnych wątków. No i zawsze ze śmiechem wracam pamięcią do rozmowy głównej bohaterki z najmłodszym braciszkiem Regana o "dniach tygodnia, "miesiącach"... i późniejszą zemstę dziewczyny na niewyżytym mężusiu. Nawet narysowałam ten fragment w formie komiksowej, tak mi się spodobał. ;D
Świetne romansidło.

Ona | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Książka jest fajna, dużo w niej humoru i akcji. W zamku Lorda Regana nie można się nudzić. Liana na początku książki to dziewczyna którą po prostu uwielbiam, jest świetna w akcji! Później kierując się wydawało by się dla nas teraz bezsensownymi zasadami zmienia się nie do poznania w "potulnego króliczka", nie mogłam czytać o niej w takiej wersji. Jednak jak to mówią "co za dużo, to nie zdrowo" i w końcu wyszedł u niej jej ognisty temperament. Książka niezwykle mi się podobała, łatwo się ją czyta i nie można odejść w połowie jej czytania. Jedyne co mnie rozczarowało to zakończenie, no cóż powiedzieć, spodziewałam się trochę więcej... sprawiedliwości.

asiulka_873 | 2014-10-27
Na półkach: 2014 :), Przeczytane

Ksiązka super, na początku troche mnie denerwowało zachowanie Liany i jej ślepa miłosc do Regana, jednak moje zdanie zmienilo si eo niej gdy podpaliła łóżko męża na którym , był ze swoją kochanką (jedna z dniem tygodnia ) :):) Ksiazka pelna humoru, namietnosci i milosci. Z pewnoscia ma swój urok, chociaz koncówke by inaczej widziala. polecam

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

"- Nie zabijaj ich - powiedziała patrząc w zimne zielone oczy Rogana." (Da Capo)

Kasjopeja | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012
ZakochanaOna | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Czy mi się podobała? Bardzo. Jednak miałam problem z polubieniem głównej bohaterki. Dopiero gdy pokazała pazury i podpaliła łóżko, w którym znalazła swojego męża z kochanką zyskała moje uznanie :-) W każdym razie książka pełna humoru i namiętności. Polecam gorąco :-)

Kamu | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Książkę niesamowicie szybko się czyta, naprawdę polecam. Ciężko było mi się oderwać.
Jedna muszę przyznać, że trochę zawiodłam się zakończeniem, dodała bym jeszcze jeden wątek myślę , że spokojnie jeszcze 50 stron więcej mogło być.
Polecam

Jedyna | 2015-11-10
Przeczytana: 2015 rok

Mi się podoba, wciąga, akcja idzie na przód.
Polecam

nuwaika | 2016-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2016

Książka całkiem spoko, tylko nie za bardzo podobał mi się główny bohater - najpierw straszny brutal a potem nagle wielce odmieniony i wrażliwy, denerwowało mnie to.