Wybieraj swych wrogów z rozwagą

Cykl: Shadowrun: Sekrety Mocy (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
Choose Your Enemies Carefully
Shadowrun
Monika

Gdy moc wzywa Sama Vernera. Poszukiwania siostry wśród strasznych ulic roku 2050, prowadzą Sama przez ocean do Anglii, gdzie druidzi rządzą ulicami... i tronem. Ale nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Sam i jego nowi przyjaciele wpadają w labirynt szaleństwa na szlaku do zagłady. Tylko gdy Sam zaakceptuje swoje przeznaczenie jako szamana, będzie mógł opanować moc, której potrzebuje. Ale to, co go czeka przy ostatecznej konfrontacji technologii z ludzkim ciałem jest tajemnicą mroczniejszą od wszystkiego, co spodziewał się spotkać w cieniach...

Radek | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Tom 2. cyklu "Sekrety Mocy" napisany jest dużo lepiej niż pierwsza część. Historia jest mniej zagmatwana, postaci jest zdecydowanie mniej, a przez to wyeksponowane są lepiej - aczkolwiek kilka z nich odgrywa marginalną rolę mimo ciekawego wprowadzenia. Przypadłość ta jest chyba piętą achillesową autora, gdyż już w tomie 1. postaci pojawiały się i znikały jakby zapomniane przez pisarza.
Autor wprawdzie cały czas stara się bawić z czytelnikiem niejasnością scen i brakiem chronologii (postać, która towarzyszyła protagoniście na końcu rozdziału, w następnym znajduje się zupełnie gdzie indziej i w niewoli), co jest naprawdę niepotrzebne i wręcz czuje się, że było robione na siłę, to jednak takich "zagrywek" jest dużo mniej niż w części pierwszej.
Boli jednak kulminacja książki, która rozczarowuje. W tomie 1. wydawało się, że autor napisał zakończenie, z którego był dumny i dopisał do niego resztę książki, tak w tomie 2. wydaje się, że nie wiedział co zrobić ze swoją historią.
Jeśli...

Pojar | 2016-11-23