Mój lęk, mój koszmar: Historia młodej kobiety, której udało się wyjść z zaklętego kręgu lęku i powrócić do normalnego życia

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Schattengefaengnis
83-7404-485-3
lęk, choroba psychiczna,
Cathhhy

Choroba, która przez wiele lat towarzyszyła Annie w jej codzienności, to zaburzenia lękowe. Cierpi na nią wielu ludzi. Chorzy żyją w permanentnym lęku, dręczeni przez różne dolegliwości cielesne, którym towarzyszy silny dyskomfort psychiczny. W taki oto sposób ich codzienność staje się męczarnią, najprostsze funkcje, najbardziej oczywiste czynności mogą się okazać barierą nie do pokonania. Anna miała wielkie szczęście. Udało się jej uwolnić z tego "więzienia cienia", dzięki wieloletniej terapii i intensywnej pracy nad sobą. W tej książce opowiada o swojej długiej drodze przez mękę i powrocie do normalnego życia.

szkofia | 2011-08-16

Książka jest rewelacyjna! Nie muszę tłumaczyć nikomu, jakie jest moje życie i co czuję. Wystarczy, że ktoś przeczyta tą książkę... to zarazem odkryje tajemnicę i ból mojego życia. Czytając tą książkę, wydawało mi się, że czytam o sobie ;( Serdecznie wszystkim polecam.

Medeah | 2012-07-26

Stylistycznie porządnie napisana i na tym superlatywy się kończą. Książka mnie nie ujęła, nie wywołała w zasadzie żadnych godnych zapamiętania emocji. Bohaterka, opisując symptomy swojej choroby, przed i w trakcie kolejnych ataków paniki konsekwentnie stosuje powtórzenia, co po pewnym czasie zaczyna drażnić. Ile razy można informować o szybszym biciu serca czy mrowieniu w nogach, nie wywołując w czytelniku zniecierpliwienia i chęci odwrócenia strony w nadziei na coś bardziej "konkretnego"?. Cała historia pomimo sygnowania jej takimi alarmującymi zwrotami jak " lęk" czy "koszmar", wydaje się być rozmyta i miałka. W moim odczuciu autorka śliska się jedynie po powierzchni problemu, a ja miałam nadzieję zagłębić się, wgryźć w jego tkankę. Lektura dobra do poduszki. Przeczytałam ją szybko, być może dla tego, że wraz z narastającym znużeniem, niecierpliwie wyczekiwałam końca...

Joanna | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Autorka opisuje swoje zmagania z lękiem obrazowo i namacalnie. Terapia konfrontacyjna przypomina mi behawioryzm w czystej postaci. Zastanawia mnie zasadność takiej terapii, choć widać jej efekty na niniejszym przykładzie. Jednak brakuje wyjaśnienia przyczyn zaburzenia w detalach biografii, relacji z rodzicami i innymi osobami. Skupienie na konfrontacji z lękiem i sytuacją wyzwalającą lęk jest istotne. Ale co pod tym całym wrzeniem się czai pozostaje dla mnie tajemnicą. Ponadto mam wrażenie, że zabrakło najważniejszego odwołania w całej tej walce i rozwoju, nie tylko na poziomie psychologicznym, ale także duchowym.

mroowkojad | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Świetna! Wskazała wiele dróg. Wszystko przeżywałam z autorką i chyba wychodzę na prostą.

Przeczytana: 15 lipca 2012

Warto przeczytac, jesli wsrod bliskich mamy osobe, ktora zmaga sie z takim problemem.

Magda | 2016-12-03
MickeyMouse | 2016-06-10