Rok i prawne komplikacje

Wydawnictwo: Rebis
Roc and a Hard Place
powieść amerykańska
Monika

Próbując rozwiązać trapiący ją osobisty problem, paskudna Demonica Metria zwraca się po pomoc do mądrego Maga Humfreya. Jednak warunkiem udzielenia pomocy jest wypełnienie niebezpiecznej misji: musi przeszukać wzdłuż i wszerz całe Xanth i znaleźć odpowiedni skład sędziowski na rozprawę Roxanne Roc – ptaka znanego powszechnie dla swej szlachetności i cnót wszelakich, przeciwko któremu wytoczono najbardziej nieprawdopodobne oskarżenie.

Ekscytujące, śmieszne miejscami tak, że boki można zrywać, "Roc and a Hard Place" to Xanth w najbardziej czarującej formie.

Piers Anthony, urodzony w 1934 r. wybitny autor SF i fantasty, karierę pisarską rozpoczynał w 1963 r. w piśmie „Fantastic”, a sławę przyniosły mu już dwie pierwsze powieści: "Chthon" i "Macrescope". W pamięci czytelników zapisał się jednak głównie epokowymi cyklami: „Apprentice Adept”, „Incarnations of Immortality”, „Dragon” (z Robertem Margroffem) i – przede wszystkim – „Xanth”. Pierwsza powieść tego cyklu, "Zaklęcie dla Cameleon", otrzymała w 1978 r. British Fantasty Award.

źródło opisu: [www.rebis.com.pl]

Suchy | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Autor nieźle bawi się słowem, ale momentami trochę przegina. I historia nie powala na kolana. Daleko mu do Pratchetta.

Józef Śliwiński | 2010-10-05

Kolejna, fantastyczna książka mistrza dowcipnej fantastyki, któremu Pratchett mógłby czyścić buty.

| 2010-09-14

Brak skali ocen, żeby ocenić. Odrzuciło mnie po dziesięciu stronach.

Karolina | 2015-09-10
Artulino | 2015-01-14