Obowiązkowy gargulec

Geis of the Gargoyle
837301473X
powieść amerykańska
Monika

Już pierwsza powieść tego cyklu, "Zaklęcie dla Kameleon", otrzymała w 1978 r. British Fantasty Award, Dom Wydawniczy REBIS zaś wydaje sukcesywnie kolejne jego tomy. "Obowiązkowy gargulec" to już XVIII tom przygód bohaterów w magicznej krainie Xanth. Gargulce słyną z solidności – czy może bardziej z niezmienności, czego można oczekiwać od stworzeń z kamienia. Kiedy więc gargulec Gary zwraca...

Gargulce słyną z solidności – czy może bardziej z niezmienności, czego można oczekiwać od stworzeń z kamienia. Kiedy więc gargulec Gary zwraca się do Dobrego Maga Humfreya z pytaniem, jak zmienić przeznaczenie gargulców z Xanth, Dobry Mag przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Aby je zrealizować, Gary musi być gotowy na wszystko. Wkrótce zajmie się opieką nad małą dziewczynką o imieniu Niespodzianka, z trudem upora się z zalotami kuszącej go Czarodziejki Iris i wyplącze z sideł perwersyjnej demonicy Mentii. Jednak jego kłopoty naprawdę się zaczną dopiero kiedy on i jego towarzysze dotrą do Zawias-zone, zagubionego miasta w Obszarze Szaleństwa.

źródło opisu: [www.rebis.com.pl]

Józef Śliwiński | 2010-10-05

Fantastyczna proza dla każdego, kto u autora ceni przede wszystkim poczucie humoru i nieskrępowaną, ogromną wyobraźnię. Dodatkowym atutem są liczne gry słowne.

Karolina | 2016-09-24
rasilio | 2015-07-29